Zwycięstwo!

Masters Giżycko
Dziękujemy kibicom za wspaniały doping!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

11 odpowiedzi na „Zwycięstwo!

 1. ślusarz pisze:

  Czysto teoretyczne pytanko. Co stoi na przeszkodzie aby przenieść „ławkę rezerwowych” na drugą stronę lodowiska ?

  • Myślę, że trzeba by było niejako odwrócić całe lodowisko o 180 stopni. Wynika to z tego, że do boksów muszą być po 2 wejścia (czyli razem 4 po stronie tzw. „trybun”)… Po drugiej stronie są ławki kar i stanowiska sędziowskie z 2 wejściami. Ale przeróbek należałoby zrobić jeszcze więcej np.:
   1. przestawić osuszacz, aby dzieci z SP7 mogły chodzić na lodowisko przez korytarz a nie okrężną drogą przez boisko (jak to odbywa się teraz)
   2. zrobić parking, żeby policja nie musiała nakładać mandatów na zawodników za złem parkowanie (a to za blisko hydrantu, a to przy kopercie dla karetki, a to przejście dla pieszych).
   3. Podwyższyć trybuny, a pod nimi urządzić szatnie. 3 czy 4 (mikro)szatnie to stanowczo za mało, aby myśleć o maksymalnym wykorzystywaniu obiektu.
   4. Wprowadzić elektroniczny system frekwencji, żeby nie ginęły kluczyki, a obsługa lodowiska nie musiała biegać do sprawdzania biletów – paragonów i można by zdjąć kartki z toalet „tylko dla klientów lodowiska”
   To tak na dobry początek, bo trzeba coś też zrobić z nieczynną kawiarenką na przykład…

   • ślusarz pisze:

    Oczywiście – parking – a raczej jego brak, bezsensowne trybuny, małe szatnie …. do przebudowy.
    Ale na chwilę obecną ….. Bandy i boksy nie są konstrukcjami stałymi, myślę więc że dla dobra kibiców – komfort oglądania można by było zrobić takową „zamiankę”

    • Oczywiście, ale jak pisałem wcześniej – należałoby przestawić prawdopodobnie wszystkie bandy (obrócić o 180 stopni). A to jest jakiś koszt.
     I kwestia rozwiązania dojścia z szatni.

 2. kate pisze:

  BRAWO,BRAWO i jeszcze raz BRAWO!!!

 3. gryc pisze:

  Panie Wojtku dobrze, że powstają jakieś sekcje w naszym mieście ale Pan jako Radny powinien wnioskować na sesji żeby kluby reprezentujące nasz gród korzystały z sali sportowej, pływalni czy lodowiska za darmo. Przypominam, iż te obiekty zostały wybudowane za nasze pieniądze więc miasto nie powinno brać od klubów naszego miasta ani centa. Ponadto kiedyś przesłałem Panu kilka linków firm co wykonuja trybuny składane i na pewno jakieś pieniądze by się znalazły, aby co roku po kawałku takie trybuny montowac nie potrzeba przeciez wykonania odrazu całego i to będzie lepsze rozwiązanie od przebudowy i tańsze zarazem.

  • józek pisze:

   gryc- jeżeli już oczekujesz darmowych wejść ,to dlaczego tylko dla klubów?
   To było budowane z podatków wszystkich ,a nie tylko klubowiczów.
   ps. Co do kartek na WC to już totalny idiotyzm.
   W okolicy, publicznych toalet nie ma, a ktoś sobie szopki wymyśla.Warto spytać się by było o podstawę tego zakazu. Niech się personel lodowiska nie obawia-nikt z bloków specjalnie do ich WC biegać nie będzie ,a jak ktoś zmuszony sytuacją skorzysta ,to nic się nikomu nie stanie.

  • Zupełnie za darmo, to pewnie nie będzie możliwe. Kwestie opłat regulowane są zarządzeniami burmistrza. Ja z niecierpliwością oczekuję na projekt Strategii Sportu. Zobaczymy, co Pani Burmistrz zaproponuje na kolejne lata. Ta debata już niebawem.
   Co do trybun, to rzeczywiście rozwiązaniem doraźnym mogło by być postawienie trybun na stelażu, ale ja skłaniam się ku przebudowie z jednoczesnym uzyskaniem powierzchni użytkowej pod trybunami (tak jak np. jest to rozwiązane w Białymstoku).
   Białystok

 4. gryc pisze:

  Przebudować można od strony wejścia głównego na lodowisko a wolne miejsca na takie trybuny są przecież do okoła tafli lodowiska niech by tam nawet powstały dwa lub trzy rzedy a widownia na całości odrazu się zwieksza do maksimum i problem jest rozwiązany.

  • ślusarz pisze:

   Problemu nie rozwiążesz do puki miastem będzie rządziła obecna burmistrz.
   Problem w tym, że obecnie jakakolwiek przebudowa obiektu, będzie jednoznacznie wiązała się z przyznaniem obecnie rządzącej do zaniedbań i niefunkcjonalności naszego niestety „z pieprzonego” lodowiska.

 5. ślusarz pisze:

  Strona jak najbardziej aktualna – zachęca do odwiedzenia „naszego” obiektu – w szczególności przez mieszkańców sąsiednich gmin 🙂
  http://www.lodowiskogizycko.pl/