Zostaw 1% w Giżycku. To nic nie kosztuje

1procentW ubiegłym tygodniu odbyła się ciekawa konferencja „Zostaw 1% podatku w Giżycku”. To bardzo cenna inicjatywa zasługująca na poparcie. Składając bowiem zeznania podatkowe możemy spowodować, że dość sporo pieniędzy może zostać w Giżycku. A jak wiadomo – w dzisiejszych czasach bez pieniędzy znacznie trudniej… Jak wynika z informacji Pani Naczelnik Urzędu Skarbowego w Giżycku – Pani Alicji Klimszewskiej jest jeszcze dość duże pole do uzyskania finansowego wsparcia z tego źródła, ponieważ (o ile dobrze pamiętam) ok. 1/3 podatników nie przekazuje tej darowizny. Dużo można było dowiedzieć się także o działaniach COP Giżycko z ostatniego roku. Myślę, że organizacje pozarządowe powinny zainteresować się działalnością Centrum, które siedzibę ma na parterze ekomariny (lok. nr 3), bo mogą tam uzyskać naprawdę cenną pomoc.

buril_saczuk_1_procent_2

Vlado Búřil (w środku)
i Bartek Saczuk (z prawej) |fot. gizycko.tv

Na konferencji miałem za zadanie przedstawić działalność hokejową w Giżycku. Do pomocy zaprosiłem nie lada gości – 2 olimpijczyków, którzy związali się z Mastersami. Vlado Búřila – reprezentanta Słowacji z Lillehammer, który wraz z Danielem Rockim tworzy nasz sztab szkoleniowy oraz Bartka Saczuka – reprezentanta Polski w kolarstwie torowym na Igrzyskach w Sydney. Dzisiaj Bartek jest naszym zawodnikiem i, jak zapewne zauważyli uważni czytelnicy mojego bloga, w ostatnim meczu zdobył jedyną bramkę dla Giżycka. Bardzo się cieszę, że koledzy mnie wyręczyli 😉 i jednocześnie dziękuję Wam za pomoc. Tego chyba jeszcze nie było w naszym mieście, aby ambasadorami miejscowej drużyny byli prawdziwi profesjonaliści. Wiem, wiem… ktoś musiał zacząć…

Budowa lodowiska jest dla mnie swoistym testem kompetencji władzy. Wybudowano typowo hokejowy obiekt za 12 mln i teraz czas na sprawdzenie, jak ten pomysł będzie kontynuowany. Będę przy każdej okazji i do znudzenia przypominał, że kiedyś postanowiliśmy jako samorząd wybudować profesjonalną taflę, dzisiaj mamy potencjał ludzki (w tym 2 olimpijczyków!) i trenerski. Jest pasja, zapał, nawet zalążek regularnej ligi hokeja… Ciągle mam nadzieję, że ta kropla wydrąży skałę i dotrze do świadomości niektórych ludzi, że w Giżycku można zrobić coś zupełnie wyjątkowego i oryginalnego. Coś, czego nie mają szansy stworzyć inni.

Wracając jednak do samego spotkania zapraszam do obejrzenia części dot. hokeja lub pełnej relacji video Giżyckiej Telewizji Internetowej gizycko.tv.

Poniżej przedstawiam także wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2013 rok z powiatu giżyckiego:

 1. Stowarzyszenie na Rzecz Chorych z Chorobą Nowotworową „Promyk” w Giżycku – KRS 0000030497
 2. Giżyckie Stowarzyszenie Wędkarskie – KRS 0000036454
 3. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Giżycku – KRS 0000073246
 4. Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Rozwoju Osób o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych „Szansa” – KRS 0000202570
 5. Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych – „Podaruj dziecku radość” przy Zespole Szkół nr 1 w Giżycku – KRS 0000358101
 6. Giżycki Klub sportowy Niewidomych „Kormoran” (Fundacja Studencka Młodzi-Młodym – KRS 0000270261 Cel szczegółowy GKSN Kormoran Giżycko 3486)
 7. Ryńskie Stowarzyszenie Integracji Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Dar Serca” RYSIPON – Dar Serca – KRS 0000034507
 8. Fundacja „Żyć z chorobą Parkinsona” – KRS 0000221902 w rubryce „cel szczegółowy 1% należy wpisać: Giżyckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona, Ich Rodzin i Przyjaciół „Tulipany”
 9. Polski Związek Niewidomych, Okręg Warmińsko-Mazurski Koło w Giżycku – KRS 0000091325
 10. TK Masters Giżycko – Hokej – KRS 0000247174 w rubryce „cel szczegółowy 1% należy wpisać: „Master Giżycko – Hokej”
 11. Związek harcerstwa Polskiego Chorągiew Warmińsko-Mazurska, Hufiec Giżycko KRS 0000271499
 12. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Giżycko KRS 0000154454 Cel szczegółowy 1% oddział Giżycko


Więcej – w tym dane potrzebujących małych giżycczan – także w innym temacie na moim blogu oraz na stronie miejskiej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.