Zdaniem Dyrektora MOSiRu


Na podstawie art.31a Ustawy z dnia 27 stycznia 1984 Prawo prasowe (Dz.U.1984.5.24) wnoszę o zamieszczenie w widocznym miejscu – na głównej stronie internetowej Gizycko.tv sprostowania. W materiale zawartym w artykule pt. „Nikt już nie wątpi…? Trochę danych nt. finansowania sportu” zamieszczonym 3 maja 2014, o godz. 19:42 na stronie internetowej radnyiwaszkiewicz.pl pojawiły się nieprawdziwe informacje na temat finansowania sportu przez giżycki samorząd. Proszę o zamieszczenie sprostowania oraz opatrzenie tytułem SPROSTOWANIE – „Nikt już nie wątpi…? Trochę danych nt. finansowania sportu”.

Domagam się opublikowania niniejszego sprostowania:
Nieprawdziwe są twierdzenia pana Iwaszkiewicza
„Jeżeli ktoś kiedyś wątpił, to już pewnie nie ma żadnych dylematów i to zapewne z tego powodu uznano, że giżycki sport… coraz mniejszego wsparcia. Poniżej zamieszczam zebrane dane z lat 2008-2014. Do 2013 r. ująłem również kwotę raty za halę sportową jaka wpływała na konto Mamr z tytułu umowy sprzedaży- czyli tutaj zgoda z Panią Burmistrz-ta kwota również zasilała giżycki sport. Na uwagę jednak zasługuje spadek z niemal 420 000 zł w2010 r. do kwot rzędu 260 000 zł. Uwzględniając wzrost cen to zapewne możemy mówić o dwukrotnym spadku…”

W powyższej wypowiedzi jest mowa jedynie o grantach, nagrodach, stypendiach oraz o ratach z tytułu sprzedaży hali. Nie są to wszystkie wydatki jakie ponosi giżycki samorząd na sport. Stąd też ta informacja jest nieścisła i nieprawdziwa . Gmina Miejska Giżycko poniosła wydatki na utrzymanie klas sportowych w 2013 r. w kwocie 684 069 zł / w 2014 r. planowana kwota to 960 911 zł/, ze środków finansowych Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej na zajęcia profilaktyczno sportowe w 2013 r. przeznaczono 64 926,88 zł/ w 2014 r. zaplanowano 70 000 zł/. W 2013 r. na utrzymanie infrastruktury i na działalność sportową z budżetu miejskiego wydatkowano kwotę 4 498 688 zł , w 2014 r. na powyższe przedsięwzięcia jest zaplanowana kwota 5 242 385 zł. Powyższe dane liczbowe wykażą wysiłek finansowy jaki ponosi Gmina Miejska w rozwój sportu w Giżycku. Giżycko niezmiennie od kilku lat otrzymuje liczne wyróżnienia, nagrody przyznawane nie tylko przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego ale też przez szereg stowarzyszeń i organizacji sportowych. Ponadto Pani Burmistrz w licznych swych wystąpieniach zawsze podkreśla, że jest to zasługa samorządu ale nade wszystko to ogromny trud i wysiłek rodziców, nauczycieli WF, trenerów, dyrektorów szkół a nade wszystko zaangażowanie samych sportowców.

Dyrektor MOSiR
Marian Mieńko

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, interwencje, Sport i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Zdaniem Dyrektora MOSiRu

 1. moher pisze:

  Z wypocin Pana dyr.M.M. wnioskuję,, że Pani Burmistrz gloryfikuje „ogromny trud i wysiłek rodziców „>>niedopowiedziany-(finansowy!?!?) <<w sportowym zaangażowaniu i osiągnięciach ICH dzieci, dla naszego Regionu.
  Panie Mieńko!—–pytam ?? ile bezpośrednio złotówek wpłynęło na rozwój sportu w Giżycku, a NIE na profilaktykę UZALEŻNIEŃ i inne bezproduktywne wygłupy administracyjne!
  —Znam i pamiętam założenia finansowe KOMUNY na rozwój sportu w szkołach i JEGO wykonanie, a Pana wypociny w rozliczeniach finansowych infrastruktury mają się jak pięść do nosa.
  Wasz "wysiłek finansowy "–to wydatki bez efektywnego wsparcia młodych sportowców, a jedynie na wydatkach aby zgodnie z planowaniem—-wyjść na swoje!

 2. :( pisze:

  Siatkarze pomimo zajętego pierwszego miejsca w lidze wojewódzkiej zrezygnowali z dalszej walki o awans do drugiej ligi !?! Wilkasy wspierane przez gminę mają drugą ligę, a Giżycka niestety na to nie stać (zresztą, podobnie jak komunikacja miejska – wiejska) !
  Lodowisko, (ze względu na widownię z której nic nie widać) to największa porażka obecnie rządzących !!!!! Taka widownia (prawie – zaledwie trzysta miejsc) nie zapełniłaby się nawet podczas meczu hokeja USA – KANADA 🙁