Załogant radnyIwaszkiewicz.pl na Discovery Channel!

natangia_zalogaNiedawno na regatach „Natangia – Puchar Pętli Mazurskiej” żeglował po wodach Niegocina w barwach załogi radnyIwaszkiewicz.pl, a już można go zobaczyć w programie Discovery Chanel „Odkrywając wielkie marki: Jak działa telefonia komórkowa”. Giżycczanin – Roman Łożyński (na zdjęciu siedzący po prawej) uczestniczył w nagraniu właśnie tej audycji.
Uważni czytelnicy mojego bloga pamiętają zapewne, że Roman był współautorem dokumentacji dotyczącej eInclusion złożonej do Pani Burmistrz. Po wielomiesięcznym drążeniu tematu udało się przekonać Panią Burmistrz do naszych racji i zaoszczędzenia w ten sposób dużych kwot. Roman Łożyński był także moim doradcą i asystentem w kampanii wyborczej w 2010 r. Jego wiedza techniczna jest nie do przecenienia (sorry Romek – musiałem… 😛 ).

Wracając jednak do samej audycji: autorzy na plastycznych przykładach przybliżają pojęcie np. przepustowości sieci, od kuchni pokazują centrum operacyjne, czuwające nad jakością usług telekomunikacyjnych całą dobę i odwiedzają nowoczesną centralę telefoniczną, w której wszystkie układy i systemy są zdublowane po to, aby zgromadzone tam dane były bezpieczne.

Jak przyznają sami autorzy: w programie rozmawiają z ludźmi, którzy są twarzą i głosem każdej telefonii komórkowej, a eksperci opowiadają o tym, jakie ważne role będzie odgrywała wkrótce telefonia komórkowa w naszym codziennym życiu. Uważni obserwatorzy dostrzegą w programie też R. Łożyńskiego.

Najbliższa emisja w piątek o 15:30. Kolejna w niedzielę 8 września o 18:30. Polecam.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Załogant radnyIwaszkiewicz.pl na Discovery Channel!

  1. Fish pisze:

    O proszę 🙂 mogę się chwalić , że pracowałem u gwiazdy telewizyjnej 😀

    Pozdrawiam