Zagospodarowanie terenu przestrzeni publicznej – KONSULTACJE


Teren w okolicach Galeonu ma szansę przejść przeobrażenie. Obecnie trwa opracowywanie koncepcji zagospodarowania przestrzeni publicznej położonej przy Ekomarinie. Opracowaniem objęto obszar ok. 2 ha pomiędzy budynkami Żeglugi Mazurskiej i terenem Ekomariny.

Na oficjalnej stronie Giżycka opublikowano 2 warianty:

Obie wersje zakładają realizację placu wraz z komunikacja pieszą i rowerową przy kładce, z zielonymi wyspami otoczonymi podświetlanymi ławkami.

Jedna z wersji zakłada zachowanie galeonu w obecnej – otwartej formie. Natomiast druga – utworzenie kameralnego amfiteatru (w formie wyłonionej w drodze konkursu).

Wszelkie uwagi należy kierować na adres architekt@gizycko.pl lub osobiście w pokoju nr 121 Urzędu Miejskiego w Giżycku – Architekt Miejski, do końca lipca 2011 r..

Mam osobiście już kilka przemyśleń… Pierwsza sprawa to usytuowanie plaży wypoczynkowej przy basenie portowym, a druga – boisko do siatkówki plażowej z trybunami. Oba te obiekty, moim zdaniem, powinny mieć swoje miejsce w części zachodniej (tam gdzie są dzisiaj), jednakże z tym zastrzeżeniem, że oprócz plaży wypoczynkowej urządzilibyśmy choć kawałek piaszczystego zejścia do jeziora.

Odrębną sprawę stanowi amfiteatr. Należałoby przemyśleć budowę nieco większego amfiteatru i rozważyć stopniowe przenoszenie imprez z Twierdzy do nowego – położonego nad jeziorem. Jedna z przedstawionych koncepcji zakłada stworzenie amfiteatru na 1500 miejsc, uważam jednak, że chociażby ze względów bezpieczeństwa warto byłoby przemyśleć wersję nieco większą… Właśnie kosztem boiska do siatkówki z trybunami. Pozostałe elementy obu koncepcji wydają się być dość ciekawe…

To tyle z pierwszego wrażenia. Pomyślę sobie jeszcze nad tym, może podpytam znajomych architektów… W każdym razie treść maila do Pani Architekt opublikuję na stronie.
Oczywiście, jestem otwarty również na Państwa sugestie i pomysły.

PS. Acha. Nie zapomnijcie zagłosować na plac zabaw w Ekomarinie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Zagospodarowanie terenu przestrzeni publicznej – KONSULTACJE

  1. mieszkaniec pisze:

    Plany fajne, rozwarzania też…a pieniądze na realizację to kto wyłoży ?

  2. Surdut pisze:

    Pewnie wlasciciel czyli MIASTO