Z przymrużeniem oka ;) Wyróżnij się, albo giń! Jestem "za"!

zakaz_kladka_IINiebawem uroczyste otwarcie kładki nr 2, która coraz częściej nazywana jest także mianem „alibi dla kładki nr 1” (słyszałem na własne nieprzymuszone uszy). Wielu z Państwa już zapewne także spacerowało po nowym obiekcie, korzystając z wyśmienitej pogody. I właśnie jedna z czytelniczek mojego bloga podczas wiosennego napawania się urokami mazurskiej przyrody, zauważyła kilka szczegółów i nadesłała mi m.in. to zdjęcie opatrzone wieloznacznym retorycznym znakiem zapytania, oczekując zapewne mojego komentarza. Dodajmy – zdjęcie wykonane na nowej kładce.

No i jestem w nie lada kłopocie… Rzeczywiście – ten znak zwrócił również moją uwagę. W pierwszym momencie odebrałem to nawet jako swoisty instruktaż, co „chuliganka” ma czynić, aby było „wesoło”. Ale chyba nie o to chodziło… Inny mieszkaniec napisał mi, że ten znak jest tak samo zasadny jak np. „zakaz podpalania”, „zakaz biegania w kolcach” czy „zakaz wyścigów gokartów” (cytaty o bujaniu i podskakiwaniu pozwolę sobie pominąć). A ja całkiem na serio podpowiem: obok tego znaku koniecznie należy umieścić jeszcze „Zejdź z roweru”. Taka niecodzienna galeria nietypowych oznaczeń już nas całkowicie wyróżni – a i jednocześnie nie pozwoli na jeżdżenie po kładce. Takie trochę dwa w jednym…

A całkowicie poważnie: jestem zaskoczony, że obiekt, który miał z założenia służyć tłumnym spacerom, posiada takie ograniczenia. Coś mi podpowiada, że na oglądanie Air Show z kładki nie ma co liczyć… Czyżby kolejna – po gwiazdoblokach, widowni na lodowisku, krzywych ławkach w parku (cmentarzu) – nieudana funkcja użytkowa nowo wybudowanego obiektu…?

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Z przymrużeniem oka ;) Wyróżnij się, albo giń! Jestem "za"!

 1. !!!! pisze:

  Czy również jest zakaz zbiorowego biegania !?
  W tym wszystkim nie rozchodzi się o inwestycje jakie zostały przeprowadzone w upadającym i wyludniającym się miasteczku !!!!! W tym wszystkim rozchodzi się o to, że Giżycko ( miasto z olbrzymim potencjałem) , to miasteczko bez perspektyw życia dla młodego pokolenia, to miasto bez regionalnych bodźców rozwojowych, bez regionalnej kultury …………………

 2. kate pisze:

  Czyżby to był nowy pomysł naszego wiceburmistrza,który błysną znakiem”zejdź z roweru na ścieżce rowerowej”,przecież takiego znaku niema w prawie drogowym.Czy otwarcie kładki będzie też przy ograniczonej liczbie mieszkańców przebywających na niej?i jaka jest dopuszczalna liczba przebywających jednocześnie-50,100,200 osób?trzeba postawić ZNAK.

 3. zuzia pisze:

  Ten napis powinien koniecznie zawisnąć na sali obrad Rady Miasta!

 4. moher pisze:

  Zuzia—masz rację. Proponuję domalować na tym znaku „Zakaz bawienia się wszelkimi zabawkami?? pod stołem w czasie obrad Rady Miasta”.
  Pytanie: Nie na temat : Dlaczego nie można dodać komentarza na stronie Giżycko.wm.pl,mówiącym o dofinansowaniu MOPR na pilnowanie i pomoc wodniakom?

 5. kate pisze:

  Jeszcze potrzebny jest znak ”zakaz rzucania śmieci na jachty cumujące pod kładką”