Z cyklu "To mi się podoba". Prezentacja bocci w "Tajtach". Będzie więcej.

boccia_tajty_0
Czy Giżycko jest skazane na aktywność? Coraz więcej na to wskazuje, że nie ma innej drogi… 😉 Ostatnio na przykład reaktywowała się Lokalna Organizacja Turystyczna (zapamiętajmy tę nazwę, myślę, że warto), której prezesem został Marek Szmit – jednocześnie właściciel hotelu „Tajty”. I to właśnie podczas rozmowy o sporcie i aktywności giżycczan wspomniałem o nowej, ale jednocześnie już całkiem dobrze znanej dyscyplinie, jaką jest boccia. I jakoś tak od słowa do słowa zrodził się pomysł zorganizowania spotkania ludzi aktywnych – czyli amatorów tej dyscypliny przy kawie.

Pomysł okazał się bardzo trafiony, a ta integracyjna dyscyplina zyskała chyba kolejnego sympatyka. Myślę, że nie zdradzę jakieś tajemnicy państwowej, że Marek Szmit zadeklarował częstsze spotkania z boccią w podobnej formule – przy kawie i cieście w całkiem luźnej, choć jednocześnie sportowej atmosferze. Jest nawet nieco śmielszy i ciekawy pomysł… Trzeba jeszcze tylko kilka rzeczy dogadać.

A ja bardzo dziękuję wszystkim zawodnikom i trenerowi – Ryśkowi Kałamarzowi za przybycie oraz rozegranie pokazowych rund. Do zobaczenia przy następnej okazji. A tak na marginesie – gratuluję występu w w Konopiskach k. Częstochowy. 🙂 Oczywiście również wielkie DZIĘKUJĘ należy się Markowi Szmitowi.

Galeria ze spotkania w „Tajtach”:

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, Sport, To mi się podoba i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.