Z cyklu "To mi się (nie) podoba". Totalna dezinformacja?

informacjaBardzo często słyszę od Państwa, że język mojego bloga jest zbyt dyplomatyczny. Nierzadko padają stwierdzenia, że sprawy powinny być nazywane po imieniu: jeżeli jest kłamstwo – to należy nazywać to kłamstwem, a chamstwo po prostu chamstwem. Sprawy powinny być przedstawiane najprościej jak to możliwe, a moja opinia powinna być jednoznaczna. Taka prosto z mostu. Przemyślałem to, i doszedłem do wniosku, że jakoś nie umiałbym chyba tak przestawić się, ale postanowiłem, że na blogu pojawią się dwa cykle: „To mi się podoba” i „To mi się nie podoba”. Dzisiaj pierwszy z nich. Zacznę, od czegoś, co mi ostatnio bardzo się nie spodobało…

Otóż, przed styczniową sesją otrzymałem maila od jednego z Czytelników mojego bloga z prośbą o doprecyzowanie terminu otwarcia sezonu, ponieważ w publikatorach pojawiały się różne daty: 1 maja i 2 maja… Zapytałem wówczas na sesji; i co usłyszeliśmy w odpowiedzi Pani Burmistrz? Oto cytat z protokołu:

Burmistrz Miasta J. Piotrowska – (…) Dotyczy otwarcia sezonu – otwarcie odbędzie się 1 maja. Ponieważ zawsze otwieraliśmy 2 maja, w połączeniu ze świętem flagi, to z rozpędu zostało wpisane do programu. Dużo osób ma wolne 1 maja. Goście zjeżdżają się 1 maja po południu.

Zatem coś wpisano z rozpędu, ale tak naprawdę są powody, aby otwarcie było 1 maja. Od tamtego czasu nie słyszałem, aby coś się miało zmienić…, gdy tymczasem ostatnio w mailingu Urzędu Miejskiego i na oficjalnej stronie internetowej nagle pojawił się komunikat:

wielkie_otwracie_sezonu

Skoro coś zostało ustalone na 1 maja i oficjalnie potwierdzone, to wypadałoby chyba wcześniej uprzedzić, że się zmieniło. A jeżeli stało się to w ostatniej chwili, to należałoby podać powód… A tak wyszła z tego totalna dezinformacja. I to mi właśnie się nie podoba. Chaos, czy celowe działanie? Przykro mi również, że przekazałem Państwu wówczas, jak się okazuje, nieprawdziwe dane.

Ten wpis został opublikowany w kategorii To mi się nie podoba, To mi się podoba i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.