Z cyklu "To mi się nie podoba". Tandeta za 5 000 zł, a inna nawet za 30 000 zł?

ekomarina_gizycko_napis_neonWybór umieszczenia herbu na pylonach kładki w ramach budżetu obywatelskiego, sądząc po odebranych od Państwa opiniach, zaskoczył nie tylko mnie. Na demokrację jednak obrażać się nie można – pomysł ten bowiem uzyskał największe uznanie giżycczan. Otrzymałem od Państwa również sygnały, że w poparcie tego projektu zaangażowała się rzekomo nawet Straż Miejska, a autorem pomysłu jest podobno sam Pan Komendant. Moim zdaniem, jeżeli strażnicy czy Pan Komendant agitowali poza godzinami pracy – nie ma w tym nic złego. Natomiast, jeżeli było inaczej – to mocno psuje ideę budżetu obywatelskiego. Mam nadzieję, że jednak autorytet Straży Miejskiej nie był wykorzystywany do – bądź co bądź – pozasłużbowych celów.

Samo umieszczenie herbu na pylonach uważam za lekką tandetę. Nie będę jednak protestował, bo taki jest oficjalny wybór (a i o gustach się nie dyskutuje). Sądzę jednak, że było kilka fajniejszych i bardziej użytecznych pomysłów (i nie mam tu na myśli bezpłatnej linii komunikacji miejskiej). Z głosowania płynie jednak pewne doświadczenie, które w przyszłorocznej edycji budżetu autorzy pomysłów, moim zdaniem, powinni wykorzystać. 😉 A może nawet i w jesiennych wyborach… 😉

Wyobrażając sobie wykonanie herbu na myśl jakoś przyszedł mi „neon” w Ekomarinie. Gdy na majowej sesji decydowaliśmy o przyznaniu 9000 zł na ten cel, poparłem ten wydatek, bo zupełnie inaczej wyobrażałem sobie pojęcie „neon”. Tymczasem zafundowano nam beznadziejną tandetę podświetlaną dwoma topornymi halogenami. I kosztowało to prawie 5000 zł! To mi się nie podoba.

ekomarina_gizycko_neon
Czy taka konstrukcja warta jest wydania 5000 zł? Moim zdaniem – nie jest warta zaangażowania nawet połowy tej kwoty.

Jednak dokumenty potwierdzają opłacenie nie tylko tego „podświetlanego” (cudzysłów zamierzony) logo, ale także napisów umieszczonych na ścianie północnej. Napis jak napis, ale ile kosztowała 1 literka? 😉 (Podpowiem, że ponad 250 zł!). Czy było to warte tych pieniędzy? Myślałem, że neon (w znaczeniu wyobrażanym sobie przeze mnie) będzie umieszczony na dachu Ekomariny lub na takiej wysokości, aby był widoczny z jeziora. Tymczasem znowu fatalne wykonanie całkiem dobrego pomysłu… Ręce i nogi opadają…


.:: Faktura
faktura_ekomarina_neon

Ten wpis został opublikowany w kategorii To mi się nie podoba i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na „Z cyklu "To mi się nie podoba". Tandeta za 5 000 zł, a inna nawet za 30 000 zł?

 1. misu pisze:

  budżet partycypacyjny od początku był realizowany nie tak jak trzeba. Opóźnienia w realizacji założonego planu – w grudniu wielkie opóźnienie. Skład komisji nie wiadomo skąd i jak. W komisji mieszkańcy spoza Giżycka. Podział na „strefy” wg widzimisię członków komisji z preferowaniem pewnych osiedli. Głosowanie na projekty – wg mnie- zależne od autora projektu.

  • Zakrza pisze:

   W Warszawie przeprowadza się nabór do zespołów budżetowych(w samej Warszawie przeprowadza się kilka w sumie niezależnych budżetów partycypacyjnych). W Warszawie może się każdy zgłosić do takiej grupy. Zachęcam do przedstawiania swoich kandydatur do takiej funkcji. Same głosy chęci uczestniczenia w takim gronie może przekonać Burmistrza do przeprowadzenia takiego naboru. Ja swoją kandydaturę na pewno zgłoszę i w odpowiedzi na wasze głosy dotyczące braku reprezentacji „prawdziwych mieszkańców Giżycka” zgłoszę pomysł przeprowadzenia takiego naboru. Zaproponuje również by osoby z takiego naboru stanowiły większość takiego zespołu.

 2. kate pisze:

  Czy każdy głosujący dostał potwierdzenie oddanego głosu???jeśli nie to wynik jest jaki jest.Gdzie się podziała jedna luneta z kładki???niema jej prawie od miesiąca.

 3. Nie róbmy wioch z Giżycka pisze:

  A niech ktoś z urzędu i z innych placówek podległych Pani Burmistrz spróbowałby (demokratycznie) zagłosować inaczej, ba – niechby spróbował nie uczestniczyć w głosowaniu !
  Ile trzeba podpisów aby nie dopuścić do zrealizowania tego kiczowatego pomysłu ?

 4. kate pisze:

  Warto sprawdzić i zebrać

 5. kate pisze:

  to na takie buble zostało wydane tyle kasy?????????????

 6. NIE! pisze:

  Herb na pylonach nie zeszpeci tej konstrukcji, ale nada jej większą kiczowatość ! Dzieciarnia i urzędasy chcący przypodobać się najjaśniejszej (łubu dubu, łubu duby niech żyje nam ………) poparły ten bzdurny projekt i mamy to co mamy. Kolejny kicz !

 7. Ktoś pisze:

  A Chemi…. tfu Bio Eco będzie remontować boisko … coś dziwnie często wygrywają przetargi … może dopłacają do interesu ?

 8. ??!! pisze:

  Czy ten „NEON” przypadkiem nie robili „Chińczki” ?

 9. ??!! pisze:

  Hala sportowa COS też śmierdzi tandetą – chodzi o napis oczywiście 🙂

 10. kate pisze:

  Poco kwiaty na punkcie widokowy kładki gdzie przy południowych wiatrach trzeba zbierać je na molo,poco Herb na kładce,gdzie wiadomo że ona jest tylko w Giżycku,tak jak napis Giżycko na plaży,gdy wiadomo że tam niema porządnej plaży i tak jeszcze wiele innych rzeczy,jednej lunety też nie było prawie przez miesiąc,takie wywalanie kasy w błoto to jest po Giżycku!!!