Z cyklu „To mi się nie podoba”. Ponowna dezinformacja?

budzet_zarzadzenieJest lato, to musi być ciepło – chciałoby się powiedzieć nieco parafrazując słowa z „Misia” S. Barei. (A swoją drogą – skojarzenie z tym reżyserem w kontekście niżej opisanej sytuacji wydaje się jak najbardziej na miejscu… 😉 ). Upały jednak najwyraźniej dają się już mocno we znaki. Nie wiem czy to z tego powodu, ale odnoszę wrażenie, że duży kłopot z datami ma Pani Burmistrz. I co mnie martwi – dzieje się to nie po raz pierwszy (pisałem już o tym wcześniej). To naprawdę może niepokoić. Ale i irytować…


Oprócz dat wydaje się także problemem przestrzeganie własnych zarządzeń. Przypomnę, że był już kłopot z terminem otwarcia sezonu, był kłopot z Regulaminem Straży Miejskiej, z notatkami służbowymi, a teraz – wydawałoby się – z prostą sprawą jaką jest zakończenie głosowania na projekty w budżecie obywatelskim. Co czytamy bowiem w oficjalnej wypowiedzi J. Piotrowskiej:

budzet_biuletyn


Uwagę zwracają przede wszystkim daty i czas (29 lipca oznajmiono czy zasugerowano, że 30 lipca zakończyło się już głosowanie). Ale to można by nawet jakoś wytłumaczyć np. cyklem wydawniczym Gazety Giżyckiej, gdzie co tydzień ukazują się wypowiedzi Pani Burmistrz… Tymczasem ważniejsze co w tej kwestii stanowi Zarządzenie Burmistrza (czyli samej J. Piotrowskiej) i do tego całkiem świeże, bo wydane niespełna miesiąc temu.

budzet_zarzadzenie

I jak to wytłumaczyć, jak nazwać? Chaos, dezinformacja, niechlujstwo, bałagan… Jeżeli tak wygląda zarządzanie naszym miastem, to by wiele wyjaśniało skąd się wzięły te wszystkie gwiazdobloki, krzywe ławki, trybuny na lodowisku nie wiadomo dla kogo itd. Niby drobiazg, ale jak wiele pokazuje… To mi się nie podoba.

Ten wpis został opublikowany w kategorii To mi się nie podoba i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

19 odpowiedzi na „Z cyklu „To mi się nie podoba”. Ponowna dezinformacja?

 1. Panie Wojtku ...... pisze:

  …….. kto tym miastem rządzi !?
  Niejednokrotnie interweniował Pan (i to skutecznie – na krótką metę oczywiście) z oblepianiem przez „miasto” przystanków autobusowych. Jednak w perspektywie czasu jest to bezsensowna walka z wiatrakami. Po Pana interwencji plakaty pozrywają, zmyją – a raczej zdrapią klej po taśmie samoprzylepnej, a po tygodniu „apiać” naklejają nowe ……… !!!!

 2. kate pisze:

  Z tego pisma należałoby wyciągnąć jeden wniosek,że zagłosowało tak dużo mieszkańców,że P. burmistrz postanowiła zakończyć głosowanie o jeden dzień wcześniej,bo jakie inne może być wytłumaczenie?Pomyłka za pomyłką,czy to jest celowe,czy problem z pamięcią?czy za dużo imprez z udziałem P. burmistrz?jest takie mądre powiedzenie-”ten co robi wszystko,w zasadzie nie robi nic dobrze i nie da się złapać 10ciu srok za ogon”

 3. Yorguś pisze:

  Ba, od ponad 2 miesięcy pani burmistrz nie widać i nie słychać na twitterku. Pamiętam jak na marcowej konferencji prasowej pani burmistrz twierdziła, że będzie bardzo aktywna i będzie można się z nią komunikować za pośrednictwem „ćwierkacza”. Korzystając z okazji, iż Pani burmistrz jest stałym czytelnikiem tego bloga, pragnę Panią pozdrowić i o zdrowie zapytać (nie sugeruję sklerozy-ale….) 🙂

 4. kate pisze:

  Ciekawe czy jutro na pokazy zamkną kładkę 2 ???

 5. Yorguś pisze:

  Nie trzeba być wróżbitą Maciejem, żeby się domyślić, że kładka będzie niedostępna, a na tarasie widokowym zobaczymy dziś i jutro VIPów w towarzystwie Jolanty Piotrowskiej pod ochroną Straży Miejskiej 🙂

 6. kate pisze:

  Tylko dlaczego są wyłączone kamery internetowe na kładkę???,nie wszyscy mogą być na pokazach na plaży,a chcieliby obejrzeć pokazy.

 7. Yorguś pisze:

  Kate możesz obejrzeć pokazy na żywo pod adresem: http://www.mmtv.pl klikasz na tv am@zing i oglądasz live pokazy 🙂 Polecam!

 8. Pytanko pisze:

  Kto zapłacił za nagłośnienie ? Czy w umowie były uwzględnione reklamy z Ełku ? Jeśli tak, to na jakich zasadach ?

  • Myślę, że związane to było z tym, że partnerem imprezy była firma Bayer Media (m.in. Radio 5). Co by tłumaczyło owe ełckie reklamy. Co do reszty – to nie mam pojęcia, bo miasto nie jest organizatorem Mazury Air Show.

 9. kate pisze:

  Turyści przyjechali z chęcią obejrzenia samolotów z kładki nr.2,są bardzo zawiedzeni że ją zamknięto przed nimi .

 10. Yorguś pisze:

  Czy kogoś dziwi jeszcze, że JP ma w d…e turystów i nas mieszkańców? Od wielu lat JP traktuje nas jak „fiflaków”- inna sprawa to to, że my się dajemy tak traktować.

 11. ? pisze:

  Powód zamknięcia kładki jest dla mnie niezrozumiały – czyżby obawiano się zawalenia tej konstrukcji !? Najwygodniej – zrobić lożę honorową dla „szlachty” i problemu nie ma – niby nie ma !

 12. kate pisze:

  Ciekawe czy też zamkną na HIP-HOP??????????????/