Z cyklu "Moje dwa i pół grosza" Neverending spory

olsztynska_zatoki_062013Dzisiejsze spotkanie w Urzędzie Miejskim nie dało jednoznacznej odpowiedzi, czy spory dotyczące zatok na Olsztyńskiej zostaną zakończone. Dwa lata temu na tej samej sali padły jednoznaczne deklaracje Pani Burmistrz, że zatok nie będzie. Tymczasem dokładnie po dwóch latach rozstrzygnięto przetarg… na wykonanie zatok przy Olsztyńskiej… po czym zaproszono mieszkańców na spotkanie, aby o tym podyskutować. Czy to czasem nie za późno na takie gesty?

Na dzisiejszym spotkaniu powtórzono po raz kolejny chyba wszystkie argumenty i kontrargumenty. Pan S. Tuczko – Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Mamry” ponownie stanowczo i energicznie zaprotestował przeciw zatokom i lekceważeniu głosu ludzi. Inna grupa mieszkańców przypomniała o – ich zdaniem – bezwzględnej potrzebie zbudowania miejsc postojowych w tej okolicy… I można powiedzieć, że wiem, że nic nie wiem
Wciąż nie znam odpowiedzi, dlaczego Pani Burmistrz zmieniła zdanie, wciąż nie wiem, dlaczego spotkanie zorganizowano już po przetargach, wciąż nie wiem – jaka jest ostateczna decyzja… I wciąż nie wiem, dlaczego ta sprawa, choć wydaje się błaha na tle innych problemów, stała się tematem czterechsetlecia naszego miasta – jakby miała być najważniejszą inwestycją wszech czasów. Mam jednak nadzieję, że Pani Burmistrz w jak najkrótszym czasie i z pełną odpowiedzialnością publicznie ogłosi swoją decyzję, bo chyba już najwyższy czas wziąć odpowiedzialność za słowa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Dwa i pół grosza" i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Z cyklu "Moje dwa i pół grosza" Neverending spory

  1. Wazelinarium pisze:

    No i teraz, jak czytam wywody Zakrzy, to zastanawiam się, czy on naprawdę wierzy w konsultacje społeczne, czy może taki mało inteligentny, czy cuś?

  2. Zakrza pisze:

    Działania polityczne należy oceniać co 4 lata. Pomiędzy nimi wydarzają się inne, i w nich widzę szansę na sukces konsultacji społecznych.

  3. Zakrza pisze:

    Zresztą z łatwością jestem w stanie wskazać obecnie małe sukcesy quasi konsultacji społecznych przeprowadzanych na ofg.pl. To że będzie zejście z przedłużenia kładki na cypel mola jest wynikiem dyskusji na ofg.pl. Rozpocząłem też dyskusję na ofg.pl w sprawie drugiego mostu nad Kanałem Łuczańskim. O tych konsultacjach jest mowa w oficjalnym dokumencie zrobionym dla UM Giżycko. Powiecie że to pierdoły, ale ile pism w sprawach „ważnych” wysłaliście do UM? Co innego jeden wpis w internecie, a co innego 50 pism na biurku w UM.