Z cyklu "Jak to robią inni"Park w Węgorzewie

Zainspirowany otrzymanym listem ws. giżyckich parków jednego z mieszkańców przypomniałem sobie, że w sąsiednim Węgorzewie trwa również rewitalizacja parku. Obecnie trwa II etap prac, w ramach którego ma być wykonana m.in. fontanna, toaleta, ogrodzenia placu zabaw, boisko do piłki nożnej, 2 boiska do piłki siatkowej plażowej, 2 korty tenisowe ze ścianką tenisową oraz… (uwaga!) górka saneczkowa.

Ponadto w parku ma być rowerodrom, skatepark i łąka piknikowa, w bezpośredniej okolicy parking na 65 miejsc postojowych oraz zatoki postojowej na 5 stanowisk. Planuje się także zasadzenie ponad 100 drzew i ponad 400 krzewów.

Zdjęcia pochodzą z wiosny tego roku.

Węgorzewo

Węgorzewo

Węgorzewo

Węgorzewo

Węgorzewo

Węgorzewo

Węgorzewo

Węgorzewo

Węgorzewo

Węgorzewo

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Z cyklu "Jak to robią inni"Park w Węgorzewie

 1. ? pisze:

  Zastanawia mnie jedna rzecz, a mianowicie nowa fontanna (chyba niezbyt estetyczna), która już teraz służy jako umywalnia dla bezdomnych i parkowych pijaczków. Dlaczego jest ona niedostępna od strony ulicy warszawskiej ? Brak jakiegokolwiek chodnika spowoduje, że trawa w tym miejscu będzie wydeptana.

 2. ? pisze:

  I jeszcze jedno. Buduje się kolejne fontanny zapominając jednocześnie o już istniejących. Trzy ryby przy poczcie (chyba „najfajniejsza”) nie działa, babka z żabką psika byle jak, fontanny na pasażu z pewnością potrzebują naprawy.
  Czy losy najnowszego fontannowego wynalazku po dwóch – trzech latach będzie podobny ?

 3. Lucas Wykonawca pisze:

  To prawda, że Park Helwinga w Węgorzewie robi spore wrażenie. Obecnie jest znacznie ładniej niż prezentuje się to na zdjęciach. Jeśli chodzi o pomysł na park to ze świecą szukać ciekawszej koncepcji w woj. warm. mazurskim. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: plac zabaw oraz górka saneczkowa dla najmłodszych, dla bardziej aktywnych pozostają do dyspozycji 2 korty tenisowe, 2 boiska do piłki siatkowej, pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, tor rowerowy (rowerodrom), skatepark (jeden z większych w województwie, a na pewno najbardziej profesjonalny). Dla pozostałych pozostają spacery po parku po nowych traktach pieszych, odpoczynek przy specjalnie zaprojektowanych miejscach (stoły piknikowe) oraz podziwianie fontanny (polecam wieczorno-nocny pokaz). Planowany odbiór końcowy to 30 lipiec a więc tuż tuż…

 4. kate pisze:

  A może mógłby powstać w tym miejscu park linowy??? byłoby to bardzo ciekawe rozwiązanie i pożyteczne zajęcie dla dzieci i młodzieży.

  • Lucas pisze:

   Wydaje mi się, iż w samym Parku zabrakło by miejsca. Natomiast najbliższy park linowy w sensie plac zabaw jest na Ekomarinie w Mrągowie – polecam:)