Z cyklu: „Jak to robią inni”. Ełk.

Wiele się mówiło i wciąż mówi o giżyckim stadionie (na zdjęciu z lewej). Jak w każdej sprawie – zdania bywają mniej lub bardziej podzielone, lecz akurat w tej – dziwi mnie to najbardziej. Wystarczy bowiem oddalić się zaledwie 60 km od Giżycka, aby zobaczyć, jakie standardy obecnie obowiązują. Nie mówiąc już o Ostródzie…, gdzie także zamierzam się wybrać. Na początek jednak Ełk. Bardziej po sąsiedzku i również w tym samym województwie. Oto krótka fotorelacja.

Stadion w Ełku
Na zapleczu stadionu znajdują się inne obiekty sportowe np. korty, boiska do koszykówki czy minigolfa i bule. Jest tez plac zabaw i część rekreacyjna. Stadion wraz z sąsiadującymi boiskami i krytą pływalnią tworzy spory kompleks sportowo – rekreacyjny. Ma być też podobno lodowisko.

Stadion w Ełku
Jest tartanowa bieżnia. Nie straszna również aura – trybuny stadionu posiadają bowiem zadaszenie.

Stadion w Ełku
Łazienka.

Stadion w Ełku
Korytarz pod trybunami.

Stadion w Ełku
Sędziowie mają swoje pomieszczenie. Nie muszą przebierać się w świetlicy.

Stadion w Ełku
Znalazło się także miejsce dla obsługi obiektu.

Stadion w Ełku
…i oczywiście szatnie.

Stadion w Ełku
Na boisko prowadzi tunel.

Stadion w Ełku
Murawa gładka jak stół.

Stadion w Ełku
Stanowisko spikera.

Stadion w Ełku
Widok z górnych rzędów.

Stadion w Ełku
Nie wiem, czego konkretnie dotyczyła ta tablica, ale zapis na niej był mniej-więcej taki (muszę z pamięci, bo zdjęcie okazało się być jakieś nieostre) „Kompleksowa modernizacja obiektów sportowo-rekreacyjnych w Ełku”. Całkowita wartość zadania to coś ok. 4.500.000 zł, w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to kwota ok. 3.000.000 zł. Osobiście wydaje mi się to niemożliwe, aby za tę kwotę tyle dało się zrobić, wszak odnosząc się do własnego podwórka, pamiętać należy iż, np. nasza kładka kosztowała ponad 8.000.000 zł, a lodowisko 11.000.000 zł.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Z cyklu: „Jak to robią inni”. Ełk.

 1. zgrupowania pisze:

  Nie chodzi mi o Mamry, ale Giżycko mając taką bazę hotelową i ośrodek przygotowań olimpijskich, powinno mieć naprawdę reprezentacyjny obiekt sportowy (stadion)

 2. kate pisze:

  największym naszym błędem było zmiana województwa,teraz widać jak się rozwijają Suwałki,a jak przychodzi nam zapełniać worek bez dna Olsztyna.W suwalskim byliśmy niemal liderem,a w olsztyńskim ogonem.

  • Picia pisze:

   No nie wiem kate, czy tutaj jest problem akurat. Ełk jest w obecnym naszym województwie i jakoś stadion ma. Suwałki to już inna bajka, ale faktycznie coś się tam ruszyło. Augustów też jakoś daje radę.
   To o czym piszesz, to było w czasach kiedy Giżycko faktycznie więcej znaczyło na Mazurach, ale teraz? Mikołajki i Mrągowo nas o lata świetlne wyprzedziło i to w ostatnim czasie. Wszędzie dookoła są jakieś pomysły, tylko u nas jakiś taki beton i nikłe działania. Eh.

 3. zgrupowania pisze:

  Tak sobie myślę. Stadion, no i jaki? i dla kogo?
  Giżycko (miasto i gmina), w odróżnieniu od np. Ełku ma bardzo dobrą bazę hotelową, a więc z takiego obiektu jak stadion mogłyby korzystać drużyny przebywające na zgrupowaniach. Można by było pomyśleć o dodatkowym przeznaczeniu obiektu, czyli stadion + amfiteatr w jednym (wystarczy tylko odpowiedni projekt). Bieżnia moim zdaniem powinna być profesjonalną bieżnią żużlową (tym bardziej że COS wychodzi z inicjatywą budowy stadionu lekkoatletycznego) , coby pozwoliło na organizację np. prologu rajdu kormorana, pokazów kaskaderów, czy też zorganizowania letnich zawodów żużlowych np. o puchar Mazur…………. Tego typu zawody są bardzo widowiskowe i mogą ściągnąć nawet kilu tysięczną widownię na trybuny.

  Tak sobie myślę 🙂

 4. Żaba pisze:

  Słuchajcie byłem z Wojtkiem na meczu czy stadion się przyda? Pewnie,że tak !
  Jeśli mielibyśmy taki stadion jaki ma Ełk można organizować mecze naszej młodzieżowej reprezentacji U-18,U-19,U-21.Nawet kluby ekstraklasy wpadały by na krótkie zgrupowania i już miasto było by znane i trochę klub by zarobił bo wiadomo,że za korzystanie z obiektu trzeba płacić.Także apel do JP przestań budować jakieś smiesznę mosty tylko zajmij się czymś co może miasto dobrze wypromować czyli piłka nożna.