XXX sesja Rady Miejskiej. A może kino na pasażu?

pasaz_pasaz_1Zapewne wielu z Państwa przechadzając się po pasażu Portowym zastanawia się kiedy jego zachodnia część (czyli ta po prawej stronie idąc w stronę jeziora) zostanie oddana do użytkowania w całości. Otóż, temat nie jest łatwy i rzeczywiście trudno dzisiaj znaleźć dobre rozwiązanie. Z zawartej umowy wywiązało się chyba tylko dwóch właścicieli (kręgielnia i fragment budynku przy kładce), lecz miasto też nie zdecydowało się wypowiedzieć umowy i tym samym zwrócić poniesione nakłady. Sytuacja patowa, lecz jasnym dla mnie jest, że w przypadku powzięcia jakichkolwiek kroków, negatywnych konsekwencji nie powinni ponieść ci, którzy z umowy się wywiązali – przede wszystkim właściciel kręgielni, który już nawet rozpoczął działalność zwiększając tym samym atrakcyjność oferty rozrywkowej nie tylko tego miejsca, ale i całego miasta. A o to przecież chyba chodziło.

Na ostatniej sesji radny A. Jelec dopytywał nawet o to, kiedy sprawa ma szansę się zakończyć. I okazuje się, że podobno już przed sezonem wszystkie części budynku powinny posiadać dach i elewacje. I jest to możliwe, ponieważ jak zauważyłem, na jednej z nich właśnie zawisła wiecha. I tu ciekawostka. Z wiarygodnego źródła wiem, że niedawno nieruchomościami na pasażu interesował się przedsiębiorca zamierzający uruchomić w tym miejscu… kino. Słyszałem o dwóch salach bodajże na ok. 30 i 40 miejsc. Gdyby zdecydował się uruchomić kino, byłaby to wspaniała wiadomość nie tylko w kategoriach rozrywki, ale również rozwiązująca problem kina „Fala”. Tym bardziej, że szanse na rychłą modernizację są bardzo małe. Jak przekazała Pani Burmistrz – nasz wniosek jest wciąż na liście rezerwowej.

W tym miejscu przypomniały mi się materiały prasowe z lat ’60, gdy olsztyńska prasa pisała o przebudowie naszego kina „Fala”. Musze przyznać, że niektóre sformułowania zadziwiają swoją aktualnością… Czy na tym budynku ciąży jakaś klątwa?

kino_fala_1964_1
kino_fala_1964_2

Pozostałe wieści z sesji:

  • chyba pierwszy raz Mazury Air Show i Mazury Hip-Hop Festival odbędą się w różnych terminach. Pokazy lotnicze zaplanowano na 3-4 sierpnia, natomiast festiwal hip-hop na 8-10 sierpnia. Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Na Mazury Air Show nie zobaczymy już niestety „klimatycznego” Sikorsky-ego S-38. Szkoda, bo był to prawdziwy rarytas. Gratuluję też organizatorom za wiele pochwał płynących niemal z całego świata!
  • w przetargu na modernizację targowiska wpłynęło 8 ofert (wybrano ofertę firmy z INTREX z Wieliczek z kwotą 989 040,18 zł – przyp. W. Iwaszkiewicz)
  • przedłużenie kładki ma być gotowe do 15 listopada br. Szkoda, że nie skorzystano z propozycji radnego Kiczyńskiego. Zapowiada się sezon z utrudnieniami w Ekomarinie i na molo.
  • w SP 7 ma być klasa o profilu tanecznym
  • miasto otrzymało nagrodę za iluminację świąteczną. Nagroda cieszy… może lekko intrygować fakt, że przyznała ją firma dostarczająca… energię elektryczną. Czyżby wyróżnienia przyznawano na podstawie wskazań licznika? 😉

    I na koniec informacja, która mnie bardzo zmartwiła. Lodowisko zostanie zamknięte z końcem marca. Rozstawione zostaną tam stoły do ping-ponga. Do tematu powrócę, bo decyzja również wielu z Państwa wydała się niezrozumiała.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sesje Rady Miejskiej i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.