XXVII sesja Rady Miejskiej

W najbliższy wtorek (18 grudnia 2012 r.) o godz. 15:30 odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej.
W porządku obrad tylko jeden projekt uchwały, ale moim zdaniem bardzo ważny. Jest bowiem szansa zrealizować jedną z wielu potrzeb drogowych – odcinek Alei Wojska Polskiego od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do granicy Giżycka. Przewidywany szacunkowy koszt ze strony budżetu miasta miałby się zamknąć kwotą rzędu 225 000 zł. Myślę, że nie ma nad czym się zastanawiać. Sprawa zasługuje na pełne poparcie.


Do pobrania:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria, Sesje Rady Miejskiej i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „XXVII sesja Rady Miejskiej

 1. Anonim pisze:

  a po co komu ta uchwała?
  przecież współpraca z samorządem nawet starostwem nie jest zakazana lecz wręcz wskazana !
  No chyba że chodzi o kolejne diety za posiedzenie!

  • Uchwała jest potrzebna, aby zwiększyć szanse uzyskania dofinansowania. A i diety nie są zależne od liczby sesji…

   • Józek pisze:

    mija się Pan radny z prawdą.
    Zgodnie z uchwałą nr V/8/07 Rady Miejskiej w Giżycku z dnia 26 stycznia 2007r. w sprawie: ustalenia wysokości diet dla radnych Rady Miejskiej w Giżycku dieta jest wypłacana za miesiąc!
    A w grudniu nie było jeszcze posiedzenia i nawet go nie planowano!
    A więc jeżeli w danym miesiącu nie było posiedzenia to dieta się NIE NALEŻY!
    Ponadto fakt że podejmiecie uchwałę nie znaczy wcale iż inwestor otrzyma dofinansowanie
    Za sam fakt podjęcia uchwały nie uzyskuje się dodatnich lub ujemnych punków które rzutują na fakt przyznania dofinansowania .
    Bajer o potrzebie podjęcia uchwały to zwykły bajer.
    Taki bajer to nie nam!

   • Anonim pisze:

    A także należy zwrócić uwagę na § 6. uchwały-
    3. W przypadku kiedy pierwsza sesja odbędzie się przed 15 dniem miesiąca, radnym przysługuje dieta w pełnej wysokości określonej w § 3.
    4. W przypadku kiedy pierwsza sesja odbędzie się po 15 dniu miesiąca, radnym przysługuje 50% diet określonych w § 3.

    A więc może warto byłoby się dowiedzieć w jakiej wysokości wypłacono diety gdy sesje odbywały się po 15 dniu miesiąca,oraz czy diety wypłacano w miesiącach lipiec i sierpień tegoż roku gdy posiedzeń nie było!

    • Pierwsza sesja w kadencji, oczywiście. We wtoek jest XXVII.

     • Anonim pisze:

      a która to była sesja lub kadencja w momencie uchwalania uchwały nr V/8/07 Rady Miejskiej w Giżycku z dnia 26 stycznia 2007r. ?
      Czy uchwała ta mogła ingerować z fakty już zaistniałe?
      Totalne bzdury,i szkoda że tak twierdzi ktoś kto uznaje się za lewicowca i posiadający wyższe wykształcenie.

     • Przepraszam,ale nie rozumiem, co do tego mają moje poglądy lub wykształcenie… W 2007-roku Rada ustaliła takie zasady, które obowiązują wszystkich radnych bez względu na przekonania czy wykształcenie…

     • mieszkaniec pisze:

      no zaraz, zaraz pierwsza sesja ? Chodzi o pierwszą sesję w kadencji ? Panowie nie ma co robić sporu o rzeczy niedopowiedziane w uchwale. Warto może tę uchwałę dokładnie sprawdzić i ew. poprawić. Robienie uwag akurat Wojtkowi w sprawie diet jest trochę nie w porządku bo Wojtek kilka swoich diet już oddał na różne cele…chyba jako jedyny radny.

 2. ja pisze:

  a gdzie jest ulica Kilińskiego?

 3. kate pisze:

  Może sesję poświęcić w dobie kryzysu obniżeniem diet dla wszystkich-od burmistrza po radnych???

 4. moher! pisze:

  @kate—bredzisz jak dziecko!!!!!!—-Czy wyobrażasz sobie URZĘDNICZYCH ‚darmozjadów’, którzy dla ” dobra swych wyborców”- zrzekną się obniżenia diet??? Przecież oni wiedzą, że w następnych wyborach dostaną ‚czerwone kartki’ za doprowadzenie Giżycka na skraj upadłości finansowej, więc chcą jeszcze wyrwać jak najwięcej NASZEJ kasy dla siebie.
  Ps. Panie Wojtku !!—-chylę czoło przed Pana zaangażowaniem za czynienie dobra na rzecz naszych mieszkańców, oraz proszę o wytrwałość w walce z tymi myślącymi, że zostali przyspawani na stałe do urzędniczych foteli .