XXIII sesja moim okiem – cz. 1

Sesja rozpoczęła się od miłego akcentu wręczenia aktu mianowania kolejnemu giżyckiemu nauczycielowi. Tym razem na gratulacje zasłużyła Pani Agnieszka Kulesza. Gratuluję!
Po tej niewątpliwie miłej i zarazem ważnej chwili dla Pani Agnieszki przeszliśmy do zaplanowanego porządku obrad, który tradycyjnie w jednym ze swoich pierwszych punktów przewiduje przekazanie informacji przez burmistrza z działalności międzysesyjnej, zwłaszcza z wykonania uchwał.

Tu mogliśmy się dowiedzieć, że 29 sierpnia zostanie podpisana umowa związana z inwentaryzacją przyrodniczą szosy Obwodowej,trwa projektowanie przebudowy przejścia przez tory na ul. Wyzwolenia, zakończyły się roboty związane z rewitalizacją parku na ul. Warszawskiej (wartość 3.260.011,93 zł) oraz wykonywane są skrzynie (9976 zł) na wydobyte szczątki z miejsca wybudowania fontanny. Wydobyte kości mają być złożone w wybudowanym specjalnie do tego celu ossuarium.
Okazało się również, że mieliśmy rację wręcz wymuszając na burmistrzach ogłoszenie przetargu na analizę ruchu dotyczącą całego miasta. Zaplanowana kwota 60.000 zł w zupełności wystarczyła, bowiem najkorzystniejszą cenowo ofertę okazała się deklaracja wykonania tego zadania za 50.000 zł.
Ucieszą się na pewno mieszkańcy ul. Gdańskiej oraz korzystający z targowiska miejskiego. Po wielu latach odcinek od ul. Białostockiej do ul. Suwalskiej doczeka się remontu, natomiast w przypadku targowiska udało się pozyskać środki na kolejny etap modernizacji. Ostatnim ma być zadaszenie części zlokalizowanej przy ul. Smętka.

Z ważniejszych informacji warto także odnotować podpisanie listu intencyjnego ws. współpracy samorządów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich w celu łatwiejszego pozyskiwania środków unijnych. Myślę, że to bardzo cenna idea pozwalająca wreszcie spojrzeć szerzej na cały region i inicjująca współpracę… a nie konkurowanie, które często nikomu nie wychodziło „na zdrowie”. Rozpoczął się także kolportaż gazety jubileuszowej wraz z dukatem. Część z Państwa już zapewne zapoznała się z publikacją, część mogła przeczytać recenzję w niektórych publikatorach np. w „Tygodniku Giżycko”.

O wzbudzającym wiele emocji projekcie, niewątpliwej potrzebnej i koniecznej modernizacji kina, miejscach parkingowych na ul. Olsztyńskiej niczym strategicznej inwestycji w dziejach 400-lecia Giżycka a także o tym, kto zdaje się drzemać na obradach Rady niebawem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria, Sesje Rady Miejskiej i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.