XXII sesja Rady Miejskiej

Najbliższa sesja Rady Miejskiej odbędzie się 21 czerwca 2012 r., tradycyjnie o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego. Porządek sesji zdominowany jest sprawami oświaty, jednak równie ważnym punktem zdaje się być podjęcie uchwały w sprawie absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2011.
W porządku obrad Pani Przewodnicząca umieściła także projekt stanowiska Rady (mojego autorstwa) w sprawie liczebności klas w szkołach oraz planowanej redukcji zatrudnienia pracownika ochrony w Gimnazjum Nr 1. Postanowiłem przedłożyć Wysokiej Radzie projekt stanowiska tej streści w związku z dużym oczekiwaniem środowiska rodziców i nauczycieli w kontekście uzyskanych wcześniej odpowiedzi na moje interpelacje (z 14 grudnia 2011 r. oraz z 25 kwietnia 2012 r.). Podjęcie stanowiska niczego raczej nie zmieni wprost, lecz w mojej ocenie wyjaśni intencje radnych oraz zakończy tę kwestię ostatecznie.

Terminy posiedzeń komisji:

 • Komisja Rewizyjna – 18.06.2012 r., godz. 14.30
 • Komisja Spraw Społecznych – 18.06.2012 r., godz. 16.00
 • Komisja Finansów i Gospodarki –19.06.2012 r., godz. 16.00
 • Komisja Mienia Miejskiego – 20.06.2012 r., godz. 15.30

Do pobrania:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria, Sesje Rady Miejskiej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „XXII sesja Rady Miejskiej

 1. krecik pisze:

  Trzydzieści pięć osób w klasie..Nauczyciel nawet wszystkich twarzy nie zapamięta. Za moich czasów, podobno wyżu demograficznego, było nas „deczko” mniej. Kiedy w końcu będzie lepiej, bezpiecznej i mądrzej w tej naszej oświacie?

 2. kate pisze:

  Mam pytanie-czy potrzebna jet jeszcze jedna Biedronka w Giżycku??? i kto wydał na to zgodę???

 3. Gosia pisze:

  Im mniej dzieci w klasie tym lepiej dla grupy i nauczyciela, który może dzięki temu lepiej wykonywać swoje obowiązki, bardziej zainteresować się każdym dzieckiem z osobna. Jestem za tym aby klasy były nawet 15 – osobowe. Kate biedronka się rozpleniła strasznie i nie zdziwię się jak jeszcze w tym naszym cudnym mieście ze dwie otworzą 🙁 Biedronka to monopol cóż poradzić 🙁 Jeszcze trochę i pozamykają wszystkie małe sklepiki.

 4. kate pisze:

  Jest na to rada-nie wydawać pozwoleń na powstawanie następnych,zacząć chronić małe sklepiki bo to one zasilają budżet miasta podatkami,nie markety,kiedy ludzie zrozumieją ,że lepiej kupić jedną rzecz dobrą,niż dziesięć tanich-bo te tanie i tak wychodzi drożej.Małe sklepy nie są w stanie konkurować z marketami,ponieważ market sprzedaje towar w detalu który mały sklep kupuje w hurcie (cena jest za ilość,nie za jakość),jak tak dalej będzie to markety podyktują takie ceny,że nie będzie nawet biednych emerytów stać na nie!!!

 5. krecik pisze:

  A czy z tych Biedronek miasto ma jakiś zysk? Bo jeśli nie daj Boże tak, to jeszcze z 10 nam pobudują. Hasło na dziś :kościół i Biedronka na każde 10 bloków :)).

 6. kate pisze:

  Trzeba zadać pytanie na sesji-jakie podatki płaci Biedronka do kasy miasta???,czy w takim małym mieście jak Giżycko jest potrzebne aż tyle marketów???,czy kiermasze w szkołach to nowe zasady omijania miejscowych sklepów i płacenia podatków???

 7. moher! pisze:

  Proponuję !?–zlikwidować szkoły,a naukę prowadzić na ‚Orlikach’. Na jednym boisku można zmieścić kilkanaście klas. Będzie duża oszczędność w ilości zatrudnionych nauczycieli, a kasę można przeznaczyć na przedłużenie kładki/trzepaka z widokiem na jezioro,a pod kładką (w razie opadów) darmowy basen.
  Ps. Czym głupszy Naród, tym lepiej można Nim rządzić -tak orzekł jeden z przemądrzałych jewro.osłów, a władza giżycka chce wprowadzić to w czyn.