XXII sesja moim okiem. cz.1

Po zatwierdzeniu porządku obrad, z czym było nieco kłopotu ze względu na rozdzielenie jednego projektu, Pani Burmistrz przekazała informacje z działalności w okresie międzysesyjnym.

Najważniejsze informacje:

 • trwa obserwacja fauny i flory w związku z wykonywaniem dokumentacji przebudowy szosy Obwodowej. O ile dobrze zapamiętałem obecnie obserwowane są min. ssaki, ptaki, grzyby i bezkręgowce
 • 5 czerwca zostało wydane pozwolenie na budowę przedłużenia kładki
 • na placu Targowym zostanie zmodernizowana część nawierzchni oraz postawione zostaną wiaty
 • 21 czerwca odbyło się spotkanie z wykonawcą dokumentacji modernizacji przejścia przez tory na ul. Wyzwolenia
 • wykonawca rewitalizacji parku (cmentarza) na ul. Warszawskiej zgłosił zakończenie robót
 • ul. Gdańska zostanie wyremontowana z programu tzw. „Schetynówek”
 • I część obchodów 400-lecia miasta już za nami, II odbędzie się w wakacje. Niestety dotarły do mnie nieoficjalne, ale wiarygodne informacje, iż jest pewien kłopot z festiwalem hip-hopu. Mam nadzieję jednak, że wszystkie strony dojdą do porozumienia. Sprawa rozbija się rzekomo o odbywający się w tym samym terminie Air Show.

Na ostatniej sesji dość spore poruszenie wywołała wypowiedź Zastępcy Burmistrza – P. Czacharowskiego, będąca odpowiedzią na kolejne zapytanie radnych ws. ścieżek rowerowych. Wypowiedź dotyczyła znaku ustawionego rzekomo na ścieżce rowerowej. Według niego jest to znak „Zejdź z roweru”… Jak słusznie zauważył radny Piórkowski – byłoby to dość kuriozalne, aby jakikolwiek znak (o ile taki w ogóle istnieje) zakazywał jazdy na ścieżce przeznaczonej do tego celu. W każdym razie udałem się w te okolice, aby sprawdzić. Jedyne znaki, jakie zauważyłem, to takie…Czy o ten znak chodziło, jednak nie jestem w stanie odpowiedzieć. Myślę wszakże, iż nie powinniście Państwo schodzić z roweru na widok takiego oznakowania, a jedynie (na wszelki wypadek) zachować ostrożność.

O pozostałych sprawach z sesji niebawem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria, Sesje Rady Miejskiej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „XXII sesja moim okiem. cz.1

 1. Tadeusz pisze:

  hahaha :-))))))))))))))))))))))

 2. kate pisze:

  Wraca sprawa kanału-straż miejska jest do tego stopnia nadgorliwa i pewnie ma za dużo paliwa,że opłaca jej się przejeżdżać nawet do jednego jachtu stojącego po stronie miasta,nie dość że ten sezon jest jak do tej pory martwy to jeszcze wygania się te resztki żeglarzy które pojawiają się na kanale chcąc zrobić zakupu i załatwić potrzeby fizjologiczne w pobliskich sklepach i barach.Strażnicy mówią że mają polecenie ingerencji od komendanta straży,tylko w myśl jakich przepisów on to robi???i czy ścieżka rowerowa służy do stawianie pojazdu straży???

 3. @ kate pisze:

  Wszystkie sezony w tym okresie są martwe ( maj – czerwiec) Sezon jak co roku na mazurach rozpoczyna się w pierwszy weekend lipca, a kończy się po dwóch tygodniach sierpnia, czyli trwa ok. (niecałe) półtora miesiąca. Reszta (maj, czerwiec, wrzesień …..) to tylko naciąganie i wyolbrzymianie turystycznego charakteru regionu.
  Żeby miasto normalnie funkcjonowało, to potrzebna jest praca, (turystyka uzupełnieniem) która jak nie zahamuje, to może przyhamuje wyludnianie się naszej „kochanej” mieściny.