XVII sesja Rady Miejskiej

Najbliższa sesja Rady Miejskiej odbędzie się 19 stycznia 2012 r. godz. 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego.
W porządku obrad tylko dwa projekty uchwał: sprawie zatwierdzenia planu pracy Komisji Rewizyjnej na 2012 rok oraz w sprawie zatwierdzenia planu pracy Rady Miejskiej.


Ponadto Rada wysłucha informacji burmistrza z działalności w okresie międzysesyjnym, zwłaszcza z wykonania uchwał i sprawozdania z działalności komisji stałych. Naturalnie w porządek obrad przewiduje interpelacje i zapytania radnych do burmistrza oraz odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzednich sesjach, a także wolne wnioski, komunikaty, informacje.


Do pobrania:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria, Sesje Rady Miejskiej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na „XVII sesja Rady Miejskiej

 1. rudy102 pisze:

  W takim razie mam pytanie :
  1.Czy jest możliwa wymiana latarni na ul. 1-go Maja na takie podwójne jak na Warszawskiej i Pl. Grunwaldzkim ?- bo ciemno jak wiesz gdzie …
  Byłoby nie dość , że jaśniej ,bezpieczniej na chodniku i ścieżce rowerowej , to również bardziej spójne architektonicznie.
  Domyślam się , że mogą zwalić na Zarząd Dróg -ale jeśli tak to dlaczego nikt z miasta nie koordynuje ich projektów i nie wpływa na estetykę Giżycka wspólnymi działaniami na etapie projektowania .Jeśli dalej będzie taka polityka -to co remont chodnika będą co raz inne latarenki ,ławeczki itp….Przecież te drogi są w mieście i warto zadbać o spójność ,estetykę i użyteczność całej infrastruktury. O bezsensownych i drogich remontach chodników wciąż tych samych już nie wspomnę. Nie lepiej raz a porządnie i z wizją na przyszłość .
  Pozdrawiam

 2. kate pisze:

  czy można zadać pytanie na sesji-kto jest odpowiedzialny za przegląd i przycinkę niebezpiecznych konarów drzew w mieście,toki konar wisi nad ulicą Kolejową wyjeżdżając z Nadbrzeżnej,po prawej stronie stoi drzewo na górce nad grotą,a konar sięga pochylony aż na drugą stronę jezdni,czy tego nikt nie widzi?,czy trzeba wypadku żeby go przyciąć,za każdym razem jak przejeżdżam tamtędy zastanawiam się spadnie czy się uda przejechać.

 3. kate pisze:

  Jeszcze jedna sprawa: ławki na molo,tylko patrzeć jak zamarznie jezioro a one sobie powędrują w siną dal,ponieważ nie są porządnie przymocowane,chyba że jest to celowe żeby powędrowały ludziom na działki i ogródki przydomowe.

 4. kate pisze:

  czy w tym roku mamy obchody nadania praw miejskich,czy herbu,czy nadania miastu nazwy GIŻYCKO???

 5. rudy102 pisze:

  Muszę też pochwalić Kogoś (nie wiem Kogo ale Boże wynagrodź mu w dzieciach) za „jastrzębia” na PL. Grunwaldzkim – na razie działa , nie ma tych latających zasr….ów i spokojnie można zaparkować autko. Ciekawe kiedy zasr…ce zbystrzeją i zaczną ignorować „jastrzębia”.
  Pozdrawiam

 6. Józek pisze:

  A może radny dowiedziałby się na temat gospodarowania publicznym majątkiem przez p.burmistrz.
  W czasie Regaty „Natangia – Puchar Gizewiusza” wręczyła ona zawodnikom miedzy innymi puchary.
  Lecz okazuje się że chyba nie wydała w tym temacie żadnej decyzji np.zarządzenia czy innego tak nakazu.Jej urzędnicy nie potrafią lub nie chcą wskazać konkretnego przepisu prawa zezwalającego na takie działanie i to ni to właśnie twierdzą iż urząd nie posiada żadnego dokumentu w sprawie rozdysponowania pucharów.
  Nie mam nic przeciwko nagradzaniu osób pucharami lecz uważam iż należy to czynić zgodnie z prawem.Jeśli rada miasta podjęła uchwałę w której zezwoliła burmistrzowi na takie działania to niech postępuje według tej uchwały a jeśli nie ,to niech nie narusza prawa.
  Jeżeli prawo nie zezwala na takie działania to przecież burmistrz mogła zasponsorowac puchary z własnej kieszeni podobnie jak to uczynił radny Iwaszkiewicz.Nikt jej tego nie bronił.
  A więc p.Wojtku może dowie się pan czy p.burmistrz działała zgodnie z prawem czy znów popisała się przed publicznością działając nie zgodnie z zasadami określonymi ustawami.

  • nika pisze:

   Koszt takiego pucharu to góra 50 zł. Czy jest o co kruszyć kopię?? Tym bardziej, że ‚prośba’ ta wygląda na zwykłe czepialstwo…

   • Józek pisze:

    no i widzisz nika- jeżeli to tylko 50 zł to dlaczego burmistrzowa robi to za publiczną kasę a nie wyda ze swojej kieszeni?
    Czyżby nie było ją stać?

 7. Józek pisze:

  A może jeszcze radny zapytałby się o pracę straży miejskiej.
  Przykładowo straż miejska z Zielonej Góry w roku ubiegłym 47 razy konwojowała wartościowe przedmioty albo pieniądze. A ja jestem ciekawy ile razy uczyniła to giżycka straż miejska i dlaczego było to aż tyle razy więcej.
  Czy nasza straż jest tylko od wożenia kasjerek i to nawet 2 razy dziennie?