XVI sesja Rady Miejskiej

Tym razem sesja Rady Miejskiej odbędzie się nietypowo, bo w ostatni czwartek miesiąca – 29 grudnia 2011 r. Godzina i miejsce bez zmian – czyli 16:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego.
W porządku obrad 21 punktów – z czego 12 stanowią projekty uchwał. Ponownie dużo będzie o pieniądzach. Tym razem Rada będzie debatować (mam nadzieję) nad budżetem na 2012 rok oraz… nad zmianami budżetu na 2011 r. Wygląda na to, że MOSiRowi zabrakło pieniędzy i na wniosek Dyrektora proponuje się zwiększyć wydatki o 120.000 zł. Zaraz, zaraz… czy czasem kiedyś na jakieś sesji nie mówiliśmy o tym?

Przypomnę zatem fragment mojego wpisu z czerwca:

Po dość długiej dyskusji projekt został przyjęty. Nie wydaje mi się jednak, żeby to był koniec tej sprawy. Z kilku względów. Jednym z nich jest wciąż niewykonane ogrzewanie w budynku koło slipu. Ciekawe, czy wykonanie zostanie pokryte z wydatków bieżących oraz czy faktycznie za kilka miesięcy nie trzeba będzie „dofinansować” MOSiRu, gdyż zabraknie na wydatki… bieżące. Oby nie.

Powraca także Lokalny Program Rewitalizacji. Muszę przyznać, że czuję się zawiedziony… Wprawdzie dokonano jakichś poprawek, lecz dokument ten ciągle zawiera bardzo dużo usterek, nieścisłości i nieaktualnych danych. Są też błędy literowe. Fragmenty, które moim zdaniem należy omówić i poddać choć pobieżnej analizie zaznaczyłem żółtym kolorem (Projekt Nr 7).

Niestety dokument, który powinien być dynamiczny i podlegać ciągłej aktualizacji (co wynika przecież z jego zapisów! – patrz pkt. 304 – 305) jest kiepskiej jakości i sprawia wrażenie statycznego. Raz napisany nie wystarczy na całe życie. To jest sprzeczne z jego ideą… Przypomnę, że podnosiliśmy tę kwestię na sesji 14 grudnia 2010 r. Jak widać niewiele zrobiono i ponownie przedkłada się radnym dokument marnej jakości do zaakceptowania. A to może być odebrane jako lekceważenie Rady…

O ile Rada zatwierdzi zmiany do budżetu, Straż Miejska doczeka się nowego samochodu (poprzednie 2 – własny i użyczony, zostały rozbite. I co ciekawe na tym samym skrzyżowaniu, jednak dwukrotnie nie z winy strażników). Planuje się na ten cel kwotę 60.000 zł. W wydatkach budżetowych niewygasających z końcem 2011 roku zapisano także wydatek 30.000 zł na analizę ruchu drogowego.

Termin posiedzeń komisji:

  • Komisja Rewizyjna – 19.12.2011 r., godz. 14:30
  • Komisja Spraw Społecznych – 19.11.2011 r., godz.16.00
  • Komisja Finansów i Gospodarki – 20.12.2011 r., godz.15.00
  • Komisja Mienia Miejskiego – 28.12.2011 r., godz. 12.30

Do pobrania:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria, Sesje Rady Miejskiej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „XVI sesja Rady Miejskiej

  1. kate pisze:

    myślę że temat zakrapianej libacji Zbigniewa G. znajdzie się w porządku obrad???,skoro dyrekcja chce zwiększenia wydatków o 120 000zł,-

  2. kate pisze:

    tyle razy otwierali Ekomarinę że wszystko jest możliwe.