XVI sesja moim okiem. Prolog.

Ostatnią sesję postanowiliśmy rozpocząć nietypowo i może nieco zaskakująco, aczkolwiek chyba nikt nie powinien mieć negatywnych odczuć w związku z tym wydarzeniem. Otóż, w grupie radnych tworzących „Porozumienie (…)” (R. Błoszko, W. Iwaszkiewicz, A. Jelec, G. Kiezik, J. Kiczyński, M. Mistera, M. Popieluch, C. Piórkowski, J. Sekta) postanowiliśmy ufundować okolicznościowy baner na 400-lecie miasta i przekazać go, jako swoisty symbol dobrej woli i inicjatywy z naszej strony, na ręce Pani Burmistrz.
Autorem projektu jest brat A. Jelca – Tadeusz, jednocześnie projektant znanej marki luksusowych samochodów. Pan Tadeusz Jelec zrzekł się praw na rzecz miasta wystawiając odpowiedni certyfikat autentyczności. Liczymy, że gest ten został właściwie odebrany i zinterpretowany – zgodnie z naszymi intencjami.

Już niedługo przywitamy nowy rok. W związku z tym życzę czytelnikom mojego bloga oraz wszystkim mieszkańcom Giżycka wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku. Będzie to rok szczególny, bowiem nasze miasto będzie obchodziło jubileusz 400 – lecia nadania praw miejskich.

Myślę, że nieistotne jest kto po której stronie stołu siedzi. Wszystkim nam powinno zależeć na tym samym i choć drogi bywają różne, cel może być ten sam. W mijającym roku starałem się być zawsze przygotowany do dyskusji, a moje wypowiedzi raczej dotyczyły problemu lub zjawiska, a nie osoby.
Mam takie noworoczne postanowienie, aby ten styl zachować. Jednakże jeżeli pomimo tego ktokolwiek poczuł się niewłaściwie potraktowany – przepraszam. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!


Tradycyjnie noworoczne życzenia będzie można złożyć sobie na placu Piłsudskiego w Giżycku. Jednak w tym roku pojawiła się także dość ciekawa propozycja jednego z giżycczan. Oto ona:

Happening! Spontaniczna akcja! Wszyscy Giżycczanie i osoby będące w Giżycku na Sylwestra witamy Nowy Rok na plaży, każdy ma mieć „sztuczny ogień” i świętujemy 400 lecie Giżycka! Odśpiewamy wspólne kolejne „100 lat” dla Giżycka! Zróbmy to.

Artur Tomkiewicz


W związku z kalendarzem, do pozostałych wydarzeń z ostatniej sesji odniosę się już w nowym – 2012 roku. Zapraszam do zapoznania się z materiałami na stronie giżyckiej telewizji internetowej gizycko.tv.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria, Sesje Rady Miejskiej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „XVI sesja moim okiem. Prolog.

  1. kate pisze:

    Jest świetny,warto pomyśleć i zrobić takie proporce lub małe flagi pamiątkowe,a może to zrobić ZAZ w Giżycku,przecież mają świetne maszyny haftujące