XLIII sesja Rady Miejskiej

XLIIITym razem nie w czwartek, a w środę (25 czerwca 2014 r., o godz. 16.00) odbędzie się kolejna – już XLIII sesja Rady Miejskiej. W porządku obrad jest nareszcie projekt uchwały o konsultacjach społecznych. Projekt kompromisowy – trzech… nie tenorów, a raczej trojga autorów (w kolejności alfabetycznej): Pani Przewodniczącej, mój i Pani Burmistrz. Jeżeli Rada Miejska zaakceptuje zapisy, stanie się to niemal dokładnie w rocznicę złożenia przeze mnie pierwszej wersji, bo przypomnę, że pierwszy dokument złożyłem w biurze Rady Miejskiej 1 lipca 2013 r.

Ponadto Rada zajmie się m.in. przygotowaniem miasta do sezonu letniego, zmianami budżetu miasta (więcej pieniędzy na sport!), udzieleniem absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2013 rok, udzieleniem dotacji celowej na prace konserwatorskie (organy w Kościele Ewangelickim – nareszcie jakiś postęp w sprawie…), możliwością przyznawania osobom zamieszkałym na terenie Giżycka jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka, obwodem głosowania w kinie (proponowana zmiana na „Elektryk”), regulaminem korzystania z terenów rekreacyjnych na plaży miejskiej oraz nieruchomościami i skargami.

Jak zwykle czekam na Państwa sygnały, przemyślenia, spostrzeżenia i uwagi… itp.

Termin posiedzenia trzech komisji:

 • Komisja Spraw Społecznych; Komisja Finansów i Gospodarki; Komisja Mienia Miejskiego – 24.06.2014 r. (wtorek), godz. 16:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego.


Do pobrania:

Projekty uchwał:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sesje Rady Miejskiej i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „XLIII sesja Rady Miejskiej

 1. Wojtek pisze:

  lecz dlaczego Pan czeka na uwagi i spostrzeżenia jeżeli nie będzie Pan uczestniczył w tej sesji?

  • Przeanalizuję zgłoszone kwestie i poproszę innych radnych o zajęcie stanowiska. A poza tym, jest szansa, że zdążę. Wszystko zależy od warunków na drodze. Ale droga daleka… 😉

 2. kate pisze:

  Czy kąpielisko na plaży miejskiej będzie dostępne w tym sezonie letnim?

 3. kate pisze:

  Pytanie na sesję:czy kierującym rowerkami z plaży po spożyci alkoholu, którzy poruszają się po drogach publicznych np.ul.Nadbrzeżna,Olsztyńska,Kolejowa itd. będą zabierane prawo jazdy tak jak żeglarzom po spożyciu alkoholu ???