XIX sesja moim okiem. Prolog

I po sesji. Choć w porządku obrad było tylko 11 projektów i większość z nich przeszła w zasadzie bez wątpliwości, dyskusja w dwóch przypadkach była dość długa i… moim zdaniem, bardzo ciekawa. Dla mnie najważniejszy jednak był projekt nr 7 ws. nadania nazwy placowi publicznemu (zdjęcie obok) im. Andrzeja „Balona” Tarasiewicza. Projekt uzyskał akceptację Rady.
Ponadto warto odnotować, że Pani Burmistrz zrezygnowała z rozbudowy biblioteki i mamy budżet skromniejszy o 716 000 zł z powodu korekty dochodów z PIT – co w zasadzie jest głównym powodem rezygnacji z realizacji tego projektu.
Być może niebawem nad Popówką Małą powstanie wyciąg dla nart wodnych, który zamierza wybudować miejscowy przedsiębiorca, ponieważ Rada zgodnie z wnioskiem, wyraziła zgodę na bezprzetargowe zawarcie umowy dzierżawy tego terenu. Nie uzyskał za to aprobaty chyba dość egzotyczny, moim zdaniem, projekt ws. budowy zatok postojowych na ul. Olsztyńskiej. Dyskusja była burzliwa i dość interesująca. Podobnie jak w przypadku ponownie procedowanego stanowiska ws. TV TRWAM. Tutaj 10 radnych było za przyjęciem dokumentu, 1 przeciw a 9 nie oddało głosu (będzie dołączone zdanie odrębne). W grupie tych 9 byłem i ja. Zdania bowiem nie zmieniam – uważam, że to nie jest kompetencja samorządu.

O sprawie kostki na Pasażu…

…objazdach…

…schodach w parku…

…a także o kurzych i kaczych jajkach, dukatach giżyckich, projekcie eInclusion i przejściu przez torowisko na ul. Wyzwolenia niebawem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria, Sesje Rady Miejskiej i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „XIX sesja moim okiem. Prolog

 1. mieszkaniec pisze:

  Panie radny – nie chcemy aby ktoś budował drugą część kładki…proszę coś zrobic !!!

 2. mieszkanka pisze:

  Szanowny Panie Wojciechu.
  Zawsze pilnie śledzę wpisy na Pańskiej stronie. Cenię sobie Pańską dociekliwość. Szanuję Pańską działalność w Radzie (chociaż reprezentuję inną opcję). Mam do Pana prośbę i pytanie. Czy mógłby Pan mocniej zaakcentować swoją niezgodę na sprzeczne z prawem działania radnych tworzących memoriał w sprawie TV Trwam. Takie ekscesy ośmieszają Radę, a pośrednio nas, wyborców, mieszkańców Giżycka.
  Osobiście czuję się urażona, że ci, którzy mają nas reprezentować, prezentują własne preferencje światopoglądowe z naruszeniem obowiązujących przepisów i kompetencji.
  Jest Pan dobrze słyszalnym i pozytywnie ocenianym głosem w tej Radzie, proszę wesprzeć pana Jelca i nie pozwolić na kompromitowanie naszego miasta.
  Powodzenia

 3. kate pisze:

  Może warto zapytać mieszkańców co myślą na ten temat ,czy chcą żeby miasto zadłużać jeszcze bardziej ,bo władza na siłę chce stawiać sobie pomniki ,może warto zebrać podpisy od mieszkańców czy chcą tej inwestycji czy nie,niech wreszcie mieszkańcy zaczną decydować jak są wydawane ich podatki i czy to co się buduje zarabia na siebie i zapełnia kasę miejską żeby nie trzeba było żyć na kredyt???

 4. kate pisze:

  dodam że chodzi o przedłużenie kładki w kierunku moła

 5. putam pisze:

  Jeśli jesteśmy w temacie kładki, to ja tak po sąsiedzku. Dlaczego przed uruchomieniem przy – „kładkowej” fontanny nie wyczyszczono jej z naniesionego tam piachu?
  Jeśli Pan jako radny nie zareaguje, to podejrzewam, że fontanna z błotem będzie funkcjonowała do końca sezonu.

 6. moher! pisze:

  ‚Schody w parku’??? Czyżby projektant zapomniał o: niepełnosprawnych,matkach z wózkami i małych dzieciach??
  —Jak zwykle!!!– INWESTYCJA wykonana po Giżycku —–jeszcze nie ukończona????>>>> ale JUŻ czas na remont i poprawki-hi,hi!
  Ps.Ciekawe ???kto za ‚fuchę’ zapłaci???

 7. PM pisze:

  Patrzac na inwestycje w miescie dochodze do wniosku ze mamy w UM samych nie udacznikow ktorzy nie potrafia zadbac nalezycie o interes miasta i marnuja miejskie pieniadze jak tylko potrafia najlepiej. Zero odpowiedzialnosci, zero kontroli, zero zainteresowania jak sa wydawane nasze pieniadze. Jak do tej pory nie bylo jeszcze inwestycji o ktorej mozna bylo by powiedziec ze byla przeprowadzona „wzorowo”