XIV sesja moim okiem – cz. 1

Ostatnia sesja nie dostarczyła jakichś szczególnych emocji; bo i porządek obrad nie był jakiś wyjątkowy… No, może poza proponowaną zmianą budżetową. Pod nieobecność Przewodniczącej – M. Czopińskiej obrady prowadził J. Kunda.
Była to zatem okazja do przećwiczenia procedur dla Pana Zastępcy. Ale nie o tym chciałem… Zacznijmy od informacji Pani Burmistrz o działalności w okresie międzysesyjnym. Przede wszystkim z wykonania uchwał. Zatem po kolei.

Nie było nas – był las. Nie będzie nas – (dopiero) będzie las. Pół miliona kosztowała bowiem rekultywacja nieczynnego wysypiska w Świdrach (de facto w Spytkowie). Śmieci przykryto warstwą ziemi i posadzono drzewa. I bardzo dobrze. Zieleń przy nowo budowanym zakładzie unieszkodliwiania odpadów z pewnością się przyda.

Po koniec września uzgodniono także koncepcję II etapu budowy kładki. Szkoda, że nie zaprezentowano jej publicznie, ale myślę, że nic straconego. Postaram się ją zdobyć.

Roboty w parku (cmentarzu?) przy ul. Warszawskiej są zaawansowane w ok. 65% . W parku ma znaleźć się plac zabaw. I choć liczba ekshumowanych szczątków zbliża się do 300, Pani Burmistrz uspokoiła po raz kolejny – w miejscu gdzie ma być plac zabaw nie było pochówków.

Po długich negocjacjach zawarto ugodę z konsorcjum, które wybudowało kamienice po wschodniej stronie Pasażu Portowego. Tym samym nie było przeszkód do zawarcia aktu notarialnego. Po drugiej stronie prace nie są tak dalece zaawansowane – otwarty jest tylko jeden lokal, gdzie zlokalizowana jest kręgielnia.

Spółka Aglomeracja otrzyma dofinansowanie na prace związane z wodociągami i kanalizacją. W Giżycku obejmą one okolice m.in. ul. Jeziornej, Staszica, Obwodowej. Mają zniknąć także nieprzyjemne zapachy, które czasem emituje oczyszczalnia ścieków. Wiele osób pyta, o spółkę Aglomeracja. W związku z tym warto przedstawić nieco danych…

Pełna nazwa: Wodociągi i Kanalizacja Aglomeracja Giżycko Sp. z o.o.
Dane teleadresowe: Bystry 25, 11-500 Giżycko, tel./fax 087 4287950, www.aglomeracja.info.pl
Data powstania: 12 marca 2008 r.
Prezes Zarządu: Arkadiusz Faj
Kapitał zakładowy Spółki: 1.700.800,00 zł
Rada Nadzorcza: Jacek Markowski – Przewodniczący, Jan Rzymowski – Zastępca Przewodniczącego, Tadeusz Tołwiński – Sekretarz
Udziałowcy: Miasto Giżycko (22,23%), Gmina Giżycko, Gmina Miłki, Gmina Kruklanki, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Giżycku sp. z o.o.

Przedmiot działalności:

 • pobór, uzdatnianie i dostarczanie wody,
 • odprowadzanie i oczyszczanie ścieków,
 • działalność związana z rekultywacją i pozostała działalność usługowa związana z gospodarką odpadami,
 • roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych,
 • roboty związane z budową rurociągów przemysłowych i sieci rozdzielczych,
 • sprzedaż hurtowa drewna, materiałów budowlanych i wyposażenia sanitarnego,
 • transport drogowy towarów,
 • działalność w zakresie architektury,
 • działalność w zakresie inżynierii i związane z nią doradztwo techniczne,
 • pozostałe badania i analizy techniczne.

Więcej o wydarzeniach z ostatniej sesji wkrótce. Zapraszam.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria, Sesje Rady Miejskiej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „XIV sesja moim okiem – cz. 1

 1. gizycczanin pisze:

  Ja gdzieś już te nazwiska widziałem…ale chyba w składzie zarządu spólki to dopiero teraz…..hmmm