X sesja Rady Miejskiej (zapowiedź)

Już jutro (poniedziałek, 30 maja 2011 r. o godz. 16.00) odbędzie się X sesja Rady Miejskiej w Giżycku.

W porządku obrad m.in. zmiany do budżetu (wspomniane wcześniej „nieplanowane” wydatki na Ekomarinę – patrz: zapytania do burmistrza…) oraz miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego rejonu ul. Kolejowej, a także… skargi.
Rada wróci do skarg na działalność burmistrza oraz zajmie się projektem powołania komisji doraźnej na rozpatrzenie skargi złożonej na Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, a także podejmie temat służby zdrowia. A konkretnie zajmiemy się wyborem przedstawiciela miasta do rady społecznej SP ZOZ. Proponuje się, aby nim była Pani Burmistrz. Zgadzam się. To wydaje się być logiczne i naturalne.

Wracając do skarg… wydaje mi się, że mogą pojawić się pewne problemy, gdyż po tych wszystkich perturbacjach i turbulencjach jedyne co nasuwa się na myśl, to słowo „chaos„.
Nie wiem co już o tym sądzić, ale przypomnijmy, że poprzednio Pani Przewodnicząca nie dopuściła do procedowania projektów uchwał Komisji Rewizyjnej, ponieważ rzekomo byłoby to sprzeczne ze Statutem (tak tłumaczyła Pani Przewodnicząca – projekty bowiem nie posiadały opinii radcy prawnego). Tymczasem na najbliższą sesję już jak najbardziej… mimo, że nadal nie posiadają opinii… Jakby tego było mało pojawiły się „konkurencyjne” projekty autorstwa… radcy prawnego Urzędu. Ciężko już to wszystko połapać. Mam nadzieję, że jutro się wszystko wyjaśni.


Do pobrania:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria, Sesje Rady Miejskiej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „X sesja Rady Miejskiej (zapowiedź)

 1. TS pisze:

  Radny pisze: „Jakby tego było mało pojawiły się „konkurencyjne” projekty autorstwa… radcy prawnego Urzędu. Ciężko już to wszystko połapać. Mam nadzieję, że jutro się wszystko wyjaśni.”

  Nic się nie wyjaśni, tylko się rozmydli 🙂

 2. mieszkaniec pisze:

  Skargi będą tak długo wałkowane na sesjach RM aż radni przestaną ogarniać temat i na nowo uchwalą wszystko tak jak chce Pani Burmistrz. Mam nadzieję, że Rada Miasta ma świadomość swej suwerenności i potrafi poradzić sobie w takiej sytuacji. Ciekawe tylko czy będą zebrania komitetu RAZEM w przerwach sesji ?
  Żadnej mieszkaniówki ! Już i tak jest za duzo mieszkań a za mało pracy w naszym mieście.

 3. kate pisze:

  X sesja to jedna wielka kompromitacja burmistrzów

 4. kate pisze:

  jaką kasę dostaje zastępca dyrektora MOSiR-u za milczenie???