Wyjaśnienia MOSiR ws. użytkowania hallu ekomariny

kopertaKilka dni temu otrzymałem zapytanie ws. użytkowania hallu w ekomarinie. Aby ustalić dane niezbędne do udzielenia odpowiedzi, wystąpiłem do Dyrektora MOSiR z prośbą o wyjaśnienie podnoszonych w e-mailu kwestii. Nadawca nie zostawił jednak kontaktu zwrotnego, ustalenia zostaną zatem opublikowane na blogu. Dzisiaj właśnie otrzymałem odpowiedź. Oto jej treść. Krótko, ale trzeba przyznać, że precyzyjnie…


Hall w Ekomarinie jest miejscem ogólnodostępnym. Nie stanowi przedmiotu dzierżawy ani też użyczenia.

Z poważaniem
Marian Mieńko

Ten wpis został opublikowany w kategorii interwencje i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Wyjaśnienia MOSiR ws. użytkowania hallu ekomariny

 1. Sąsiad pisze:

  Precyzyjnie? Właśnie bardzo wymijająco udzielił odpowiedzi. Jak niestanowi przedmiotu dzierżawy ani użyczenia to z jakiej okazji było używane do celów komercyjnych? Czy ja też mogę sobie urządzić w tym miejscu imprezę andrzejkową za free? Dochodzimy do pewnego absurdu związanego z Ekomariną, bo ktoś może postawić kurnik , który niby nie ingeruję w trwałość projektu unijnego ( i jak już było pisane u Pana na blogu stoi nielegalnie), teraz używanie holu za darmo do celów komercyjnych. Jeżeli Pan Panie radny uważa to za odpowiedź satysfakcjonującą to gratuluje bronienia interesu mieszkańców.

  • he,
   precyzyjnie nie oznacza oczywiście satysfakcjonująco… 😉
   Ale pobadałem temat i okazuje się, że użytkowanie hallu odbywało się na podobnej zasadzie jak organizacja koncertów na (też ogólnodostępnym) tarasie. W obu przypadkach organizator nie pobierał opłat za udział ani nie było przymusu zakupowania czegokolwiek w restauracji. Jestem przekonany, że każdy, kto chciałby zorganizować jakiś otwarty i niebiletowany event, byłby przez MOSiR identycznie traktowany. A na pewno teraz będzie musiał być… 😉

   • Sąsiad pisze:

    Czyli impreza andrzejkowa odbyła się za darmo? To za rok będę musiał zabrać wszystkich swoich znajomych skoro za darmo taka gościna.

   • Anonim pisze:

    ta odpowiedź to kłamstwo.Jak to nie użycza?
    Czyli nikt nie wyraził zgody na zorganizowanie imprezy i organizator uczynił to samowolnie?Jeśli tak było to dlaczego zarządzający tym pomieszczeniem nie zawiadomił o fakcie policje i nie zażądał opuszczenia pomieszczenia w związku z bezprawnym wykorzystaniem ?
    A może jednak ktoś zezwolił na korzystanie z tego pomieszczenia?
    A jeśli zezwolił to znaczy że ,,użyczył”!
    Tylko czy miał do tego prawo?
    Sam fakt iż nie pobrano za to opłaty także rodzi podejrzenia.
    Ponadto te pomieszczenia to nie prywatny folwark pewnego pana lecz mienie publiczne ,a jako takie winno być zarządzane zgodnie z obowiązującym prawem.Między innymi fakt użyczenia musi być określony pisemną umową.
    Jak rozumiem nie ma umowy i dlatego p. Mieńko twierdzi że niczego nie użyczał.A to już w mojej ocenie może być przestępstwem polegającym na niedopełnieniu obowiązków lub ich przekroczeniu.

    • normalny pisze:

     O ile się orientuję na terenie Ekomariny są toalety z których korzystają klienci restauracji a jedyną do nich drogą jest hol..więc według Pana Sąsiada i Pana Anonima przechodzenie tamtędy np.tanecznym krokiem może być przyczyną interwencji Policji..:)