Wieści z Komisji Rewizyjnej


Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Rewizyjnej zajmowaliśmy się oceną realizacji inwestycji miejskich (molo, kładka), stanem przygotowania do sezonu Wydziału Promocji i Giżyckiego Centrum Kultury oraz wykonaniem zarządzeń Burmistrza Giżycka.
W telegraficznym skrócie:

 • dodatkowe oświetlenie kładki wykonano w mniejszym zakresie niż w ogłoszeniu (do sprawy warto wrócić)
 • dodatkowe oświetlenie nie zwiększa bezpieczeństwa. To iluminacja.
 • dotychczasowy koszt kładki: ok. 8 000 000 zł + 200 000 zł. Odszkodowania na razie nie wliczamy. Sprawa w toku…
 • po wstrzymaniu budowy przez GINB miasto wystąpiło do Wojewody o niezaskarżanie tej decyzji, ponieważ istniała obawa, że przerwa w budowie może potrwać nawet rok
 • stanowisko miasta: odszkodowanie w kwocie ok. 80 000 zł to kwota bezsporna. jednak…
 • sprawę prawdopodobnie rozstrzygnie sąd
 • 9 czerwca 2011 r. – planowane zakończenie robót. Odbiór kładki.

Molo

 • wg słów osób reprezentujących Urząd Miejski gwiazdobloki postawiono ze względów bezpieczeństwa (patrz sprawa oświetlenia kładki!)
 • wg słów osób reprezentujących Urząd Miejski gwiazdobloki stanowią odstępstwo nieistotne, a ze względów konstrukcyjnych są być może przesadzone, ale mają uzasadnienie (odmienne zdanie mają jednak autorzy ekspertyzy zamówionej przez radnego J. Kiczyńskiego)
 • rzekomo Pani Burmistrz nie wiedziała nic o gwiazdoblokach, a gdy się dowiedziała jesienią rozważała wypowiedzenie umowy (czyżby? patrz publikacje Gazety Giżyckiej!)
 • sprawę prawdopodobnie rozstrzygnie sąd

Do sprawy niewątpliwie wrócimy…

Ciekawą część stanowiło przedstawienie przez Panią Liliannę Florkiewicz zakresu działań promocyjnych miasta. Dużo jeździmy na targi, wydajemy foldery… Na badanie efektów tych działań podobno szkoda pieniędzy… Jak zatem sprawdzić, czy podążamy właściwą drogą? Nigdy nie byłem zwolennikiem „odfajkowywania” roboty. Każde działanie musi mieć sens, ale żeby być do tego przekonanym, należy to sprawdzić… Intuicja, choćby kobieca, to moim zdaniem, za mało.

Niczym nie zaskakuje także GCK.. O przepraszam… Zaskoczyło mnie ograniczenie „Szant” do 1 dnia! Powód: kolizja z terminem „Muzodajni”… Tylko co ma wspólnego nasza sztandarowa impreza o 19-letnim stażu; impreza która może przynosić dochody z kosztowną (ok. 100 000 zł) jednorazową imprezą stacji TV?
Kiedyś tak się złożyło (o ile dobrze pamiętam), iż w Galeonie był koncert Maryli Rodowicz, a w Twierdzy Elektrycznych Gitar. Może to niefortunny zbieg terminów, ale widziałem na placu Grunwaldzkim wyraźne 2 ścieżki: na plażę i w kierunku Twierdzy. Każda impreza miała swoją publikę. Zastanówmy się, czy może nazbyt wcześnie grzebiemy jedyną, poza festiwalem Hip-Hopowym, rozpoznawalną giżycką imprezę. Dziwi mnie to tym bardziej, iż Giżycko promuje swoją markę związaną z żaglami, wodą, turystyką, a i w otrzymanych materiałach jest zapis: „Szanty w Giżycku – to największy w Europie festiwal szantowy”. Czyżby zabrakło słowa „był”?
W każdym razie nie wydaje mi się, abym się przesłyszał. Decyzję o skróceniu Szant podjęła Pani Burmistrz… Szkoda. Szkoda, że nie podejmuje się prób zmiany formuły, unowocześnienia i odświeżenia festiwalu, a jedynie można odnieść wrażenie, że zmierza się do likwidacji „problemu”… Niech nie będzie niczego…

Ale są też pozytywne wiadomości. Radny Andrzej Urbaniak (Razem) dopytywał, co Urząd Miejski planuje uczynić z faktem awansu giżyckich Mamr do IV ligi oraz czy wreszcie ktoś zajmie się stadionem. Radny Piotr Trejnis (Razem) zachwycał się stadionem w Lidzbarku Warmińskim i przyznał, że w tym kontekście mam zupełną rację dopominając się o modernizację giżyckiego obiektu.

A ja w tym miejscu dodam jeszcze wypowiedź, Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu – Pani Małgorzaty Kaczorowskiej (również Razem):


źródło: gizycko.tv

Do sprawy stadionu powrócę zapewne jeszcze nie raz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Wieści z Komisji Rewizyjnej

 1. kate pisze:

  P.burmistrz ostro pracuje na pozbycie się żeglarzy z miasta,jedno dniowe szanty-to kpina ,tylko patrzeć jak przejmą je ościenne gminy,szanty powinny odbywać się na plaży jak niegdyś,lub w perełce P. burmistrz-ekomarinie.Giżycko bez szant WSTYD na całą POLSKĘ,nie pozwólmy na to!!!!!!!

 2. kate pisze:

  a co się stało że pani z promocji ominęła informator żeglarski,przecież został wydany???

 3. kate pisze:

  czy na pewno dwudniowe szanty?,baner z tą informacją powinien wisieć na deptaku przy kanale,żeby widzieli go żeglarze, to jest odpowiednie miejsce na taką informację

 4. Tadeusz pisze:

  Całość materiału video jest na stronie gizycko.tv ( podzielony na 5 części )
  http://www.gizycko.tv/index.php/wiadomoci/komisje-rady-miejskiej/547.html