W zdrowym ciele… czyli Giżycko aktywnie na świeżym powietrzu

zawody_lyzwiarskie_18W zdrowym, a dodałbym – i aktywnym ciele, zdrowy duch. Mimo porywistego wiatru i mroźnej temperatury dzisiejsze zawody łyżwiarskie na Niegocinie należy uznać za udane. Jak znam organizatorów – czyli stowarzyszenie Aktywne Giżycko, z pewnością nie poprzestaną na pierwszej edycji i zorganizują coś jeszcze. I mnie się to bardzo podoba! Giżycko znane jest przede wszystkim z żeglarstwa i wody (złośliwi twierdzą, że trochę też z tenisa), ale zdecydowanie nadszedł czas na powrót do tradycji łyżwiarskich. Wszak to też sport związany ściśle z wodą. Mamy kryte lodowisko, które powinno działać dłużej niż do końca marca, choć z roku na rok jest z tym jakiś problem. Mamy jeziora, które wykorzystywać można jako miejsca naprawdę niesamowitej aktywności. I dzisiaj tę aktywność można było zaobserwować. Giżycko aktywnie. Popieram.

Poza łyżwiarzami zobaczyć można było (jak zwykle 😉 ) Adama Łożyńskiego (lozynski.pl) na iceboardzie i icekitesurferów oraz bojerowców. Niestety na regatach wydarzył się wypadek, w którym mocno ucierpiał mój kolega z Rady – Wojtek Caban. Życzę Mu szybkiego powrotu do zdrowia!

Wracając jednak do zawodów – była jazda szybka, slalom, elementy hokeja. Dzięki uprzejmości Żeglugi Mazurskiej można było skorzystać nie tylko z basenu portowego, ale także z prądu. I tu dziękuję – bo to była „moja działka” – Pani Prezes i Panu elektrykowi z Żeglugi za okazaną pomoc. Była gorąca herbata dzięki restauracji Marina. Jak na pierwszą edycję było całkiem dużo zawodników. Same zawody wygrał Daniel Rocki… ekhm… trener drużyny hokejowej Masters Giżycko, drugie miejsce zajął Piotr Kozioł… ekhm… zawodnik Masters Giżycko… Mój wynik przyzwoity. Gdzieś w środku stawki – może gdyby nie upadek na wirażu drugiego okrążenia… Ale nie o wyniki tu chodziło. Zabawa była przednia i gratuluję realizatorom pomysłu. Przyznam też, że sam myślałem o zorganizowaniu jakiegoś mini maratonu. Pamiętam czasy, gdy specjalnie na nasze jeziora przyjeżdżali Holendrzy, aby ścigać się na łyżwach. Może jeszcze kiedyś się uda… Tymczasem zapraszam do obejrzenia galerii z eventu.

[flagallery gid=12]

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, Sport i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.