W styczniu na Niegocinie…czyli inauguracja 400-lecia Giżycka!

„7 stycznia 2012 r. , ok. 10:15, załoga jachtu nr 09 – radnyIwaszkiewicz.pl jako pierwsza wychodzi z portu…” Są małe problemy, bo szot foka zaplątał się o fał i dość silny wiatr zepchnął łódkę na pomost, ale ostatecznie dość szybko udało się sytuację opanować. Inni mają nieco mniej szczęścia – zaliczają wywrotkę jeszcze przy kei.

Warunki do żeglowania były bardzo dobre, szczególnie jak na styczeń. Wiało ok. 4-5 B, bez opadów – choć na początku postraszył nieco śnieg. Trzeba przyznać, że pomysł na otwarcie sezonu w rok 400. jubileuszu nadania praw miejskich miastu nad Niegocinem był świetny. Wydaje się bowiem czymś naturalnym, że Giżycko powinno kojarzyć się się żeglarstwem, aktywnym wypoczynkiem i czymś oryginalnym. Bardzo dziękuję swojej załodze – sternikowi Romanowi Łożyńskiemu oraz załogantowi, który bardziej zapewne kojarzy się z windsurfingiem – Adamowi Łożyńskiemu (POL295).
Myślę, że zrobiliśmy wszystko, co możliwe, aby nie zająć ostatniego miejsca w tej – co by nie mówić, doborowej stawce; choć uważam, że przegranych w tych zawodach nie było. Dlatego postanowiłem ufundować specjalną nagrodę pod hasłem „Szybcy i wściekli” załodze, która formalnie ulokuje się na końcu stawki.

Podczas wręczania nagród Pani Burmistrz zauważyła, że byłem jedynym radnym, który czynnie wziął udział w regatach. Mnie także cieszy, że Pani Burmistrz włączyła się w organizację, bo choć mam nieco inną wizję naszego miasta i czasem różnimy się w zdaniach, pozostawiam to na wewnętrzne sprawy samorządu. W sprawach budujących wizerunek Giżycka zawsze powinniśmy współpracować.

Gratuluję pomysłodawcy – Arturowi Tomkiewiczowi, gratuluję zwycięzcom – giżyckiej załodze Nautiner Yachts: Marek Stańczyk, Paweł Tryzna, Piotr Motylewski, ale przede wszystkim uczestnikom. Było naprawdę świetnie!
Z kronikarskiego obowiązku zanotujmy, że wystartowało 12 załóg, rozegrano 4 wyścigi, ekipy reprezentowały Giżycko, Białystok, Katowice, Kętrzyn i Węgorzewo. Na drugim miejscu uplasowała się załoga mazury.info.pl, dowodzona przez Zbigniewa Jatkowskiego, którego wspierali Paweł Siudzik (Spid Jacht Czarter) oraz Jarosław Sygnowski (Sygnet Yacht Charter). Trzecie miejsce przypadło załodze Ekomarina Giżycko: Stanisław Klimaszewski, Dariusz Klimaszewski i Wojciech Klimaszewski, a czwarte kobiecej Lady Killer: sternik Barbara Dziekańska oraz Monika Bochan, Anna Strupińska i Lidia Bochan. Na ostatniej pozycji sklasyfikowano białostocką ekipę w składzie: Sebastian Świerzbiński, Marta Polkowska, Aleksander Polkowski i Luiza Piekarska i to właśnie ta załoga „wywalczyła” nagrodę pod prawie wszystko mówiącym tytułem: „Szybcy i Wściekli”. Oczywiście z przymrużeniem oka… bo tak tę imprezę należało chyba traktować.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „W styczniu na Niegocinie…czyli inauguracja 400-lecia Giżycka!

  1. gizycczanin pisze:

    Giżycko to miasto wyjątkowe – budżet i regaty mamy na wariackich papierach :)))

  2. moher! pisze:

    Masz rację! REGATY > UDANE, natomiast >budżet — dzięki podwyżkom zaserwowanym przez Burmy-szczy nię i tak leży ‚blinem’!

  3. Ja również dziękuję i pozdrawiam 🙂