W sobotę koniecznie zajrzyj na COS i do hali MOSiR

cos_turniej_gwiazdCo zrobić, by zobaczyć w akcji na żywo piłkarzy T-Mobile Ekstraklasy? Nie trzeba starać się o bilet i jechać do Warszawy, Gdańska czy Białegostoku. Wystarczy przyjść w sobotę (28 grudnia) do hali Centralnego Ośrodka Sportu w Giżycku.Na imprezę pod hasłem „Gwiazdy Dzieciom 2013” zaprasza Szkółka Piłkarska „Gol” wespół z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, Giżyckim Klubem Sportowym „Mamry” oraz COS.

Piłkarz i trener Grzegorz Bierć, który jest koordynatorem sobotniego przedsięwzięcia, to chyba najlepsza z możliwych gwarancja udanych zawodów pod względem organizacyjnym (tym bardziej, iż wsparcia udzielają mu doświadczeni koledzy). Z kolei „Panorama Giżycka” i Telewizja Internetowa „Giżycko.tv”, którym powierzono role patronów medialnych, to pewność, iż do wszystkich zainteresowanych najważniejsze informacje o turnieju (i po turnieju) dotrą najszybciej, bez przekłamań i nieścisłości. Rywalizacja będzie się toczyć w dwóch halach (COS i MOSiR), a przystąpią do niej zarówno adepci futbolu, jak i ci, którzy – mówiąc najogólniej – o „kopanej” wiedzą naprawdę sporo.

Początek zmagań w obu obiektach o godz. 9.00. W hali MOSiR w szranki staną futboliści w kategorii U-12 (roczniki 2001-2002), zaś w COS na dwóch boiskach swoje umiejętności zaprezentują gracze w kategoriach U-8 (roczniki 2005-2006) i U-10 (roczniki 2003-2004). Po zakończeniu ich rywalizacji (godz. 15.15) publiczność (liczna, mamy nadzieję) z niewątpliwą przyjemnością obejrzy półgodzinny pokaz w wykonaniu największych nadziei giżyckiego futbolu. A właściwie: najmniejszych, bo zaledwie pięcioletnich. To naprawdę warto zobaczyć.

– Turnieje w hali COS będą miały wyłącznie charakter towarzyski – wyjaśnia Grzegorz Bierć. – A to oznacza, że w kategoriach U-8 i U-10 nie będzie oficjalnej klasyfikacji, prowadzona będzie jedynie punktacja do informacji dla trenerów poszczególnych ekip. Każdy zespół zostanie wyróżniony za grę, uhonorujemy także najwartościowszych zawodników. Planujemy także losowanie nagród wśród wszystkich kibiców.

W turnieju U-12 prowadzona będzie oficjalna klasyfikacja. Kwadrans po godz. 16.00 w hali COS rozpocznie się Turniej Gwiazd, do udziału w którym zaproszono m.in. byłych piłkarzy Mamr Giżycko, grających obecnie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mowa o Łukaszu Broziu z Legii Warszawa, Pawle Drażbie z Jagiellonii Białystok, Marcinie Budzińskim z Cracovii Kraków i Piotrze Żemle z Wisły Kraków. Niewykluczone, że w Giżycku pojawi się także legionista Daniel Łukasik (wychowanek miłeckiej Olimpii), Patryk Małecki z Wisły Kraków i litewski napastnik Grażvydas Mikulenas, były zawodnik stołecznej Polonii, GKS Katowice czy Croatii Zagrzeb. Jak na tle „zawodowców” zaprezentują się ci, którzy piłkę kopią wyłącznie rekreacyjnie? W Turnieju Gwiazd wystąpi sześć drużyn: OIL Transfer, Trenerzy GOL, Mamry Giżycko (seniorzy), Gwiazdy Naki Olsztyn, Gwiazdy Giżycko i Oldboy Giżycko. Przewidziane są 15-minutowe mecze w dwóch grupach (system „każdy z każdym”), dwa półfinały oraz mecze o 5., 3. i 1. miejsce. Zakończenie turnieju o godz. 20.00.

– Serdecznie zapraszamy do hal wszystkich miłośników piłki nożnej – mówi Grzegorz Bierć. – Na pewno nikt nie będzie się nudził.
Wstęp wolny.

Materiał pochodzi z portalu panoramagizycka.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sport i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na „W sobotę koniecznie zajrzyj na COS i do hali MOSiR

 1. !? pisze:

  Załóżmy, że na hali COS-u będzie komplet widzów 🙂 Co mogłoby zobaczyć dwieście osób siedzących w 2 – 3 rzędzie na balkonie ? Proszę o obiektywną odpowiedź – to może przyjdę 🙂

  • Rzeczywiście niewiele… sądzę jednak, że na dolnych trybunach będzie dość dużo miejsca. Mogę jednak znaleźć pewne usprawiedliwienie dla twórców trybun na balkonie: hala ta bowiem nie była projektowana jako widowiskowa, a treningowa. Sądzę jednak, że warto będzie zajrzeć mimo to na COS.

   • !? pisze:

    „Mogę jednak znaleźć pewne usprawiedliwienie dla twórców trybun na balkonie: hala ta bowiem nie była projektowana jako widowiskowa, a treningowa.”
    To czemu i komu mają służyć te siedziska ?
    Poco wydawać pieniądze na niefunkcjonalną widownie !? Czy ktoś prywatnie pozwoliłby sobie na taką tandetę ? Chyba nie !
    Prościej taniej i funkcjonalniej byłoby zostawić balkon balkonem i zamontować na nim rozkładane trybuny.

    • To prawda. Nie zamierzam tego bronić do „ostatniego żołnierza”, bo rzeczywiście byłoby to trudne. Mam wrażenie, że projektant nie miał do końca pomysłu na tę przestrzeń. Może gdyby miała to być hala widowiskowa, rozwiązałby to inaczej. Ale trzeba też przyznać, że mimo tej niedogodności, jest to najbardziej funkcjonalny obiekt sportowy w naszym mieście. I naprawdę profesjonalnie zarządzany.
     A dla niewtajemniczonych: rozmawialiśmy o tym.
     COS

     • !? pisze:

      „Mam wrażenie, że projektant nie miał do końca pomysłu na tę przestrzeń. Może gdyby miała to być hala widowiskowa, rozwiązałby to inaczej.”
      Rzędy siedzisk oddalone od siebie o 1,5 m, a przed nimi, tuż przy barierce miejsca przeznaczone dla widowni stojącej – fajne !!!
      Tu nie trzeba było mieć pomysłu – przestrzeń jak widać na powyższej fotce jest, trzeba tu było skorzystać z sprawdzonych rozwiązań innych nawet dużo mniejszych hal sportowych (nie koniecznie widowiskowo – sportowych) opartych na widowni balkonowej.

     • To wszystko prawda, jednak gwoli sprawiedliwości trzeba zauważyć, że to zupełnie inna sytuacja niż np. z lodowiskiem (na fotografii widoczność z najniższego rzędu)
      MCSL czy halą przy SP4 (nie widać całego boiska i widoczność dodatkowo zasłaniają balustrady).
      Hala MOSiR

      A można zrobić po prostu tak jak np. w Węgorzewie (a przecież nie jest to najnowszy obiekt!)
      Węgorzewo

     • !? pisze:

      Och, żeby na COS-ie widownia była zrobiona na wzór tej przez Pana krytykowanej z „pod czwórki” (możliwości takie są) to byłoby OK ! 🙂
      „Najlepszego” w Nowym Roku 🙂

     • Najlepszego, również! 🙂
      Co do trybun: było by może lepiej, ale nie byłoby dobrze… 😉

 2. kate pisze:

  Trochę nie na temat,ale mam pytanie-dlaczego zniknął widok kładki nr. 2 z kamer giżyckich i zastąpiono nim nieczynną fontanną na Warszawskiej?Przyznam,że widok falującego jeziora o tej porze roku jest znacznie przyjemniejszy dla oka i żeglarze odwiedzający kamery giżyckie mogą sobie powspominać piękne lato tegoroczne,aby przyjechać w przyszłym roku i zobaczyć już czynną kładkę.

 3. Mieszkaniec Giżycka pisze:

  Do pana radnego Wojciecha Iwaszkiewicza.

  Panie Iwaszkiewicz, bardzo proszę aby przyjrzał się pan budowie drugiej kładki ponieważ mam duże wątpliwości co do jej prawidłowej budowy. Mianowicie chodzi mi o deski, które zostały przytwierdzono na wcześniej wykonaną barierkę. Proszę spojrzeć na trzecie zdjęcie, gdzie podziała się estetyka wykonania.

  Zdjęcia są na stronie tv gizycko

  http://www.gizycko.tv/opinion/item/1065-inwestycje-po-gizycku.html