VIII sesja Rady Miejskiej – zapowiedź

W czwartek kolejne obrady

VIII
W najbliższy czwartek (24 marca 2011 r.) o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się VIII sesja Rady Miejskiej w Giżycku. Porządek obrad przewiduje 19 punktów, z czego 11 dotyczy projektów uchwał.
W tym między innymi:

Podjęcie uchwały w sprawie zmiany budżetu miasta na 2011 rok.

/tj. m.in. zwiększenie dochodów o 200 000 zł z tytułu dywidendy PWiK, zwiększenie wydatków o 200 000 zł na budowę kładki nad torami poprzez wykonanie dodatkowego oświetlenia konstrukcji oraz ponad 290 000 zł na prace remontowe w Zespole Szkół na Wilanowie oraz 6 750 zł na zakup maszyny do ostrzenia łyżew/

Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Giżycko.

/Bardzo ważny dokument. Uchwała uchyla poprzedni z 2000 r./

Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia Gminy Miejskiej Giżycko do projektu pn. „Koncepcja rewitalizacji drogi wodnej między Wielkimi Jeziorami Mazurskimi a Kanałem Augustowskim na obszarze województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego” finansowanego z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

/Realizacja projektu ma nastąpić w latach 2011 – 2012, a przewidywany budżet projektu to 1 230 000 zł, z czego wkład Giżycka ma wynosić 8 200 zł./

Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia regulaminu korzystania z portu pasażerskiego Ekomarina.

/m.in. zostaje zapisana cisza nocna od 23:00 do 6:00 oraz zabrania się prowadzenia i pozostawiania psów bez smyczy lub kagańca/

Rada zajmie się także dwoma skargami na działalność Burmistrza (w tym Żeglugi Mazurskiej. O sposobie konstruowania rozstrzygnięcia pisałem w poprzednim wpisie), a także zbyciem nieruchomości na rzecz Wojskowej Agencji Mieszkaniowej na cele mieszkaniowe (okolice ul. Staszica i E. Platter) oraz zawarciem umowy dzierżawy do końca 2013 roku z dotychczasowym dzierżawcą kaponiery na Twierdzy.
Dość ważnym punktem wydaje się debata na temat organizacji ruchu drogowego w mieście..
Ponadto przewidziane są również zapytania radnych do Burmistrza, a także wolne wnioski, komunikaty i informacje.

Jak zwykle „Sesja moim okiem” ukaże się niezwłocznie po obradach. Zapraszam do odwiedzania mojej strony jak też zachęcam do osobistego przyjścia na sesję; również do nadsyłania pytań i przedstawiania problemów, w tym oczywiście w sprawie organizacji ruchu drogowego (patrz dział: KONTAKT). Oczywiście zapewniam anonimowość.

Terminy posiedzeń Komisji:


Komisja Spraw Społecznych – 21.03.2011 r. godz. 16.00
Komisja Finansów i Gospodarki – 22.03.2011 r. godz.16.00
Komisja Mienia Miejskiego – 23.03.2011 r. godz. 12.30Wojciech Karol Iwaszkiewicz


Do pobrania:


Projekty uchwał na sesję /24 marca 2011 r./ – *.doc
źródło: bip.gizycko.pl


Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria, Sesje Rady Miejskiej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „VIII sesja Rady Miejskiej – zapowiedź

  1. mieszkaniec pisze:

    Tak przy okazji, bardzo prosiłbym o zapytanie do pani Burmistrz. Na jakich warunkach został zatrudniony przyjaciel rodziny Piotrowskich pan Marek Wojciech D. Jaki ma zakres obowiązków ( dokładnie) czy nadal ma monitoring mediów? czy nadal ten pan będzie miał płacone za pomawianie i obrażanie mieszkańców naszego miasta. Sprawa chamskiego zachowania tego pana była poruszana wielokrotnie na sesjach.
    pozdrawiam
    Tadeusz