VI sesja Rady Miejskiej z 20 stycznia 2011 r.

Sesja Rady moim okiem – cz. 2

W. Iwaszkiewicz
Sesja rozpoczęła się od kontrprezentacji Państwa Burmistrzów nt. lodowisk. I sądzę, że tej części należy się odrębne potraktowanie, ponieważ dane ewidentnie były wymierzone przeciw moim, czego z zresztą nikt nie krył. Obiecuję zatem, że do sprawy wrócimy niebawem i przeanalizujemy punkt po punkcie.

Zgodnie z obietnicą zapytałem o wszystkie sprawy, o które Państwo prosiliście. Ale po kolei…

Duże zainteresowanie wzbudził projekt uchwały autorstwa R. Błoszko dotyczący obniżenia wysokości diet. Projekt zawierał jednak drobne usterki i został wycofany przez samego autora. Istniał też inny projekt autorstwa 8 radnych (J. Sekta, A. Jelec, C. Piórkowski, G. Kiezik, M. Popieluch, M. Mistera, J. Kiczyński, W. Iwaszkiewicz), lecz nie uzyskał on pozytywnej opinii radcy prawnego Urzędu. Po uwzględnieniu uwag zamierzamy jednak popracować nad obydwoma projektami. Liczymy na współpracę z Panią Burmistrz i Razem w tym zakresie. Wracając jednak do pytań…

1. Sprawa opłat za dowóz dzieci na lodowisko.
Obecnie Pani Burmistrz nie potrafi odpowiedzieć, czy znajdą się środki w budżecie. Odpowiedź mamy pozanć na następnej sesji. Docierają do mnie jednak sygnały rodziców, którym rzekomo nauczyciele przekazują informacje o konieczności wnoszenia opłat w kwotach przekraczających 100 zł.


2. Lokalny Program Rewitalizacji. Podczas uchwalania zmian w grudniu radni mieli sporo uwag. Czy trwają prace nad Programem?
Nie. Nie było na to czasu. Ponadto, jak stwierdził Burmistrz P. Czacharowski, jest obawa przed dokonywaniem zmian, aby nie narazić się na negatywne konsekwencje w czasie ew. kontroli.
Argument zupełnie niezrozumiały. Zamierzam temat podrążyć jeszcze; nie chciałbym bowiem kiedyś ponownie z zażenowaniem głosować z konieczności, jak było to 14 grudnia.


3. Sprawa nieodśnieżonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
I tu należy się pochwała za działanie Urzędowi Miejskiemu. Następnego dnia śnieg został uprzątnięty. Brawo!

4. Skrzyżowanie Nowowiejska / Obwodowa / Świderska.
Bez zmian. Narazie nie widać nic optymistycznego na horyzoncie. (Sprawę jednak mocno pilnuje radny M. Boć i może liczyć na moje wsparcie, aby do czerwca, choć prowizorycznie sprawę rozwiązać – przyp. W. Iwaszkiewicz)

CDN niebawem

Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria, Sesje Rady Miejskiej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „VI sesja Rady Miejskiej z 20 stycznia 2011 r.

  1. lewek12 pisze:

    Napisał pan;;;I tu należy się pochwała za działanie Urzędowi Miejskiemu. Następnego dnia śnieg został uprzątnięty. Brawo!
    Tylko że o hałdzie śniegu UM wiedział już 15 stycznia a usunął dopiero 21 stycznia po upublicznieniu tego faktu na sesji.A wiec za co brawa?

  2. Pochwała za wykonanie w kontekście zdarzeń: interwencja radnego (popołudnie 20 stycznia) – wykonanie zadania (ranek 21 stycznia). Ale jeżeli leżał tam od 15 stycznia to oczywiście nie dobrze. Ważne, że być może w przyszłości takie rzeczy nie będą miały miejsca.