Uwaga na drodze! I na łosie…

obwodowa_moniuszki_remontTrwa remont nawierzchni ul. Moniuszki i części ul. Obwodowej. Nie jest to jednak jeszcze ten docelowy i ostateczny. Ostatnio do Urzędu Miejskiego wpłynęła kolejna wersja koncepcji przebudowy naszej obwodnicy i muszę powiedzieć, że jest sporo zaskakujących zmian.

Zaskakujące jest m.in. rozwiązanie komunikacji z np. COS OPO i kompleksem garaży czy powstającą stacją benzynową. Obecna koncepcja zakłada estakadę przebiegającą nad drogą krajową, a która będzie zaczynać się przy planowanym rondzie na ul. Chopina. Nie zaplanowano też zjazdu na dzielnicę przemysłowo – składową. Obecnie trwa analiza tego dokumentu i jak udał mi się ustalić, zostaną wniesione uwagi (m.in. dotyczące ww. rozwiązań).

I sprawa z ostatniej chwili: poza utrudnieniami związanymi z wymianą nawierzchni należy liczyć się też z… nagłym pojawieniem się łosia na drodze. Ostatnio w tej okolicy łosie „paradują” sobie nie zwracając uwagi na samochody. Zderzenie z tym zwierzęciem może być naprawdę bardzo niebezpieczne. Nie tylko dla samochodu. Łoś na naszych terenach w zasadzie nie ma naturalnych wrogów, a z racji swoich „gabarytów” czuje się niezagrożony. Często ignoruje nawet bliską obecność człowieka. W zderzeniu z samochodem groźna jest nie tylko sama masa, ale i środek ciężkości zwierzęcia, który uderzony poniżej środka ciężkości może po prostu wpaść na przednią szybę. Otrzymałem sygnały, że łosie widziane były na ul. Św. Brunona, zatem korzystając z objazdu robót na ul. Moniuszki trzeba zachować dużą ostrożność.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Uwaga na drodze! I na łosie…

 1. misu pisze:

  jest gdzieś do wglądu ta nowa koncepcja?

 2. Grand pisze:

  …czy te zmiany to wycofanie się z koncepcji 2+2…?

 3. :( pisze:

  To tylko papiery 🙂 Niestety nie mając przedstawicieli w województwie – sejmie, niema co liczyć na realizację tego projektu.
  http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/rzad-przyjal-liste-obwodnic-do-budowy-w-latach-2014-2020/2grlk
  Piotrowska startując do sejmiku „troszkę” namieszała – mimo tego że została wybrana (w większości przez głosy giżycczan) zrezygnowała, a na Jej miejsce wskoczył ktoś dla nas obcy, ktoś z „zaprzyjaźnionego” (tfu!) Ełku.