Uroczyste odsłonięcie tablicy na placu Andrzeja "Balona" Tarasiewicza

Miło mi poinformować, że otrzymałem zaproszenie na uroczyste odsłonięcie tablicy na placu Andrzeja „Balona” Tarasiewicza, które odbędzie się w sobotę, 18 sierpnia 2012 r., o godz. 13:00.
Przypomnę, że uchwałą Rady Miejskiej podjętą 19 kwietnia 2012 r., której byłem projektodawcą, plac zlokalizowany w pobliżu Kanału Giżyckiego (Łuczańskiego) został nazwany imieniem znanego giżyckiego instruktora nurkowania, nauczyciela i ambasadora Mazur.
To dokładnie to miejsce:
plac_

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Uroczyste odsłonięcie tablicy na placu Andrzeja "Balona" Tarasiewicza

 1. pytanko pisze:

  Może, a raczej na pewno nie na temat, choć dotyczy również giżyckich ulic. Panie Wojtku, czy straż gminna może „łapać na radar” kierowców poruszających się w okolicy ES Systemu i jak dokładnie przebiega granica miasto – gmina przy obwodowej (od ulicy 1-ego Maja do białostockiej) ? Obwodowa leży na terenie gminy, miasta, czy też granicą jest oś jezdni ?

  • Myślę, że może. Granica gminy przebiega (o ile dobrze pamiętam) wzdłuż brzegu Niegocina (w Wilkasach; choć miasto ma tam też swoje nieruchomości w okolicach przejazdu kolejowego i kanału) i częściowo przez oś ulicy Obwodowej.

 2. pytanko pisze:

  To dlaczego „wilkasiaki” z budynku przed stacją paliw mieszkają przy ulicy Moniuszki, a podczas wyborów samorządowych wybierają burmistrza i radnych miasta, czyli Was ?

 3. Klekine pisze:

  No tak, więcej [wymoderowano fragment wpisu – W. Iwaszkiewicz] na patronów.