Sukcesy giżycczan

Kolejne sukcesy w żeglarstwie zanotowali nasi zawodnicy. Jak zwykle nie zawiódł – jak uważam – jeden z najzdolniejszych sportowców znad Niegocina – Adam Łożyński.
Świetnie spisały się też Julia Szmit i Ewelina Roman.
Moje gratulacje! Oto krótka relacja z zawodów okiem Adama Łożyńskiego.

Kolejne „mroźne” październikowe Mistrzostwa KS Baza Mrągowo, połączone z Mistrzostwami naszego województwa przeszły już do historii. W tym roku na jeziorze Czos ścigało się aż 211 żeglarzy w 9 klasach, aż trudno uwierzyć, że wszyscy zmieścili się na tej mazurskiej zalewajce i że nikomu nie zabrakło wiatru.

Oczywiście w tym gronie i międzynarodowej obsadzie nie zabrakło nas-żeglarzy znad niegocińskiego klubu. Do Giżycka przywieźliśmy trzy medale w tym dwa złote i jeden srebrny.
Pierwszą najmłodszą mistrzynią została Julia Szmit (POL1216; Harken Team), która pokonała nie tylko swoje rywalki, ale również wszystkich chłopaków z klasy optymist, lepszego zakończenia sezonu nie można chyba sobie wymarzyć.

Adam Łożyński (pierwszy z lewej) na podium /fot. A. Łożyński/

Kolejną osobą, która pokazała żeglarską szkołę chłopakom i zgarnęła złoto w klasie Laser Radial jest Ewelina Roman (POL183119).
Myślę, że większa część zawodników z mrągowskiego SMS’u była podwójnie rozczarowana, bo nie dość, że przegrali w tych klasach na własnym terenie to na dodatek pokonały ich dziewczyny.

Ewelina Roman (pierwsza z lewej) na podium /fot. A. Łożyński/

W windsurfingu natomiast srebrny medal zdobyłem ja, czyli Adam Łożyński. Łatwo nie było, bo przeciwnicy m.in. z mrągowskiego Stefekteam’u cały rok trenowali w klasie RS:X, kiedy ja ostatni raz stałem na tej desce rok temu. Przegrałem głównie przez słabszą kondycję, co ma też związek z tym, że przez cały tydzień brałem antybiotyk a na start w regatach zdecydowałem się w ostatniej chwili.

Ewelina Roman na wodzie. W tle budowa nowego amfiteatru /fot. A. Łożyński/

Mimo że nie udało mi się obronić tytułu mistrza Warmii i Mazur z poprzedniego roku, to jestem ogólnie zadowolony z wyniku, bo przecież przez cały obecny sezon ścigałem się w innej klasie – Formula Windsurfing, w której notabene zająłem 2. miejsce w Pucharze Polski i w której aktualnie zajmuję 6. w Pucharze Świata w kat. Youth/Młodzieżowiec do 20 lat na ok. 250 sklasyfikowanych.

Paweł Pochwała z TVP (w środku) ścigał się na Laserze /fot. A. Łożyński/

Niestety byłem jedynym windsurferem z naszego miasta, szkoda bo z własnego doświadczenia wiem, że właśnie na końcu sezonu zbiera się owoce całorocznej pracy i zdobywa się największe sukcesy. Postaram się coś zrobić, aby taka sytuacja nie miała miejsca w przyszłości.

W regatach kończących sezon 2011, poza osobami wymienionymi powyżej wzięli udział następujący reprezentanci klubu MBSW Giżycko/UKŻR Niegocin: Filip Szmit, Piotr Dąbrowski, Jan Rogowski, Kinga Łozak, Kacper Cemka, Piotr Żelazny, Michał Strupiński, Wojtek Klimaszewski, Wiktoria Gubin, Paula Kamińska. Dla nich również należą się nie mniejsze brawa, za wytrwałość i walkę w niekoniecznie sprzyjających warunkach. Kto wie może tym razem nie mieli po prostu szczęścia, bo jak to mówią: „każda porażka jest nawozem przyszłego sukcesu” a „trening czyni mistrza”.

Z żeglarskimi pozdrowieniami dla wszystkich naszych giżyckich kibiców
Adam Łożyński (POL-295)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Sukcesy giżycczan

1. POL295 pisze:

Bardzo dziękuję za publikację na stronie i miłe słowa uznania!
    Małe sprostowanie, bo patrząc na zdjęcie można nabrać wątpliwości-Ewelina Roman zajęła 1. miejsce w kategorii kobiet, w ogólnej została sklasyfikowana na 2. pozycji.

2. echo pisze:

Sportowy windsurfing w Giżycku zaczął się od przekazania przez p.Burmistrz J.Piotrowską 4 szt. zestawów do windsurfing Bic Techno 293.

3. gizycczanin pisze:

Brawo młodzi mistrzowie żeglarstwa. Robicie więcej dla promocji miasta niż niejeden wydział promocji w urzędzie…za to za darmo – brawo !!!