Sprawy "śmieciowe"

mzmgo_smieci_ulotkaChoć mija trzeci miesiąc tzw. „rewolucji śmieciowej” liczba skarg na jakość usług wciąż jakby nie maleje. Ciągle występują problemy z dodzwonieniem się do MZMGO, są nieporozumienia przy odbiorze odpadów, a część ludzi podobno jeszcze nawet nie otrzymała pojemników. Nie działa także zakład w Spytkowie… Oczywiście opłaty bez zmian – do 15. dnia każdego miesiąca i zgodnie ze złożoną deklaracją.

Te tematy zapewne będą dominować na wyjazdowym posiedzeniu Komisji Mienia Miejskiego, które odbędzie się w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie w środę 2 października. Warto może również wspomnieć, że jak udało mi się ustalić u źródła – od 1 października ma także ruszyć PSZOK w Giżycku [dla Sektora II: tj. Giżycko, Kruklanki, Miłki, Orzysz, Ryn, Wydminy | Adres: Giżycko, ul. Moniuszki 13 (przed przejazdem kolejowym) | godziny otwarcia: pn -pt 7:00 – 16:00, w sobotę 9:00 – 14:00 | tel. +48 87 610 55 27].

I dobra informacja: jest praca. Ogłoszono nabór na 2 stanowiska – podinspektora ds. księgowości i windykacji oraz Inspektora ds. ochrony środowiska. W tym drugim przypadku w okresie próbnym można liczyć na wynagrodzenie 2500 zł brutto. Po tym czasie nie wiadomo, czy będzie to mniej, więcej czy tyle samo. Jak się pojawiają oferty pracy – są powody do zadowolenia, jednak sugerowałbym jeszcze zatrudnienie kogoś do odbierania telefonów i do odpowiadania na e-maile… Wielu z Państwa na to narzeka, i nie wiem, czy będzie to pocieszeniem – ja nie otrzymałem na swoje maile odpowiedzi mimo, że podpisywałem się z imienia i nazwiska, a później nawet jako „radny Rady Miejskiej w Giżycku”. 😉

Pytacie też Państwo o harmonogramy odbioru odpadów. Nie wiem jak to się stało, ale ja mam ów dokument od dawna. Znalazłem go w skrzynce na listy. W związku z pytaniami – publikuję jeszcze raz.

harmonogram_MZMGO

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Sprawy "śmieciowe"

 1. Kris pisze:

  Fajnie jest praca ale … nie każdy ma staż pracy w administracji publicznej … coś mi tu śmierdzi …

 2. ania pisze:

  wracam do tematu, bo znów zaczyna się go czuć 😉 czy wiadomo coś Panu o myciu pojemników na śmieci? czy może Koma zafundowała już komuś taką przyjemność? :/ coś kiedyś słyszałam, że miały być myte co pół roku, ale nie jestem pewna… u Pana już myli? 😉 pozdrawiam!

 3. ania pisze:

  właśnie znalazłam na stronie Międzygminnego Związku:
  „podmiot odbierający odpady komunalne zapewnia dostarczenie pojemników na odpady i odpowiada za ich stan sanitarny, w szczególności poprzez ich mycie, dezynfekcje i dezynsekcje co najmniej 2 razy w roku”
  Czy pominęli moje pojemniki przypadkiem? Czy ktoś w ogóle słyszał o tym, żeby pojemniki były myte? Powinny być już czyste 2 razy 😉

 4. ania pisze:

  Nie zwróciłam uwagi na to „co najmniej” 😉 moje nie były myte ani razu (przez Komę). Dzwoniłam dziś do MZMGO – chyba trochę byli zdziwieni moją zachcianką, ale szybko oddzwonili z informacją, że załatwili mycie koszy na 28 lipca -dla zabudowy jednorodzinnej w Giżycku. Mam tylko jeszcze tego dnia rano zadzwonić, żeby się przypomnieć. Po 3 dniach odstawią czyste. Ciekawe, czy gdybym nie zadzwoniła, to też by umyli? hmm… pozdrawiam!