Sprawa ul. Okrzei

Na początku września zwróciłem się w imieniu zainteresowanych mieszkańców rejonu ul. Okrzei do Zarządu Dróg Powiatowych w sprawie organizacji ruchu na tej ulicy. Przypomnijmy, że ustawiono tam znak „zakaz postoju”. Mieszkańcy uważali, że znak ten jest całkowicie zbędny. W podobnym tonie pismo wystosował nawet Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej. Przypomnę zatem treść dotyczącą ul. Okrzei.

7 września 2011 r.

Szanowni Państwo,
(…)
Ponadto otrzymałem prośbę o interwencję ws. oznakowania ul. Okrzei. Czy znak zakazu postoju ustawiony po stronie północnej jest tam niezbędny? Mieszkańcy proponują urządzenie drogi jednokierunkowej (na wzór 3 Maja) w przypadku konieczności pozostawienia zakazu.

Pozdrawiam,
Wojciech Karol Iwaszkiewicz
radny Rady Miejskiej w Giżycku

Oto odpowiedź, jaką otrzymałem z ZDP.

W nawiązaniu do punktu 4 pisma e-mail Zarządu Dróg Powiatowych w Giżycku z dnia 20 września 2011 r., dotyczącego analizy istniejącej organizacji ruchu na ul. Okrzei w Giżycku, Zarząd Dróg Powiatowych informuje, iż w trakcie wizji w terenie oraz analizie przeprowadzonej wspólnie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Giżycku ustalono, że istniejąca stała organizacja ruchu na przedmiotowej ulicy funkcjonuje prawidłowo. Ustalenia te potwierdza fakt, iż według wykonanych w 2010 r. pomiarów natężenia ruchu drogowego, ul. Okrzei charakteryzuje się małym dobowym natężeniem ruchu pojazdów, składającym się w 90% z samochodów osobowych. Ponadto na w/w ulicy w latach 2009 – 2011 nie odnotowano żadnego zdarzenia drogowego.

Z poważaniem
Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych
w Giżycku
Grzegorz Moszczyński

A wracając do skrzyżowania Jagiełły / Wodociągowa, to informuję, że ustawiono tam znaki STOP.
Miejmy nadzieję, że zdarzeń będzie mniej. A najlepiej wcale…

stop

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Sprawa ul. Okrzei

  1. Tadeusz pisze:

    Czas najwyższy !!!