Spotkanie ws. stadionu. Odsłona druga.

stadion_ketrzynDzisiaj w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyła się druga część spotkania ws. modernizacji stadionu. Przypomnijmy, że na poprzednie spotkanie (11 października) z powodu choroby nie dotarł ekspert od budowy obiektów sportowych.
Tym razem wszystko odbyło się zgodnie z planem, a nawet można powiedzieć, że ponad plan – bo oprócz Pana Dyrektora z Gdyni przybyli jeszcze dwaj specjaliści z Warszawy.

Spotkanie oceniam bardzo pozytywnie – można było nawet dotknąć materiałów, z jakich wykonuje się np. bieżnie czy boiska, ponieważ nasi dzisiejsi goście przywieźli ze sobą próbki różnych materiałów i szczegółowo wyjaśniali zastosowania. Po wstępnej prezentacji teorii, porozmawialiśmy o praktyce. Szczególnie interesowały nas modele finansowania i możliwości(szanse) w kontekście stanu naszego obiektu. Można było się sporo dowiedzieć. Główny wniosek – najważniejszy jest projekt. Sfinansować budowę można na 4 sposoby i w etapach. Pokazano dość ciekawe warianty podgrzewania płyty, co w naszych warunkach może być konieczne (ale i może okazać się opłacalne!).

Spotkanie, moim zdaniem, było bardzo wartościowe i merytoryczne. Szkoda, że oprócz 3 radnych (poza mną byli A. Jelec i C. Piórkowski) i przedstawicieli środowiska piłkarskiego obecny był tylko zastępca dyrektora MOSiR – Pan Zdzisław Gagajek. Mam nadzieję, że szczegółowo przekaże dane swoim zwierzchnikom, bo kolejna okazja na darmowe konsultacje może się już nie powtórzyć… Ja w każdym razie temat stadionu będę nadal pilnował, bo teraz już wiemy o wiele więcej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, Sport i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „Spotkanie ws. stadionu. Odsłona druga.

  1. Zakrza pisze:

    Spotkanie było nagrywane?

  2. trampkarz pisze:

    Obecność Pani Burmistrz była zbędna ! W terminie budowy nowego stadionu burmistrz upadającego gospodarczo miasteczka (pomimo tak olbrzymiego potencjału jakim jest jego położenie) nie będzie już burmistrzem !