Skorzystałem z Platformy Dialogu Społecznego

platforma_stadionWczoraj byłem na naszym stadionie na meczu. Nasi dość pechowo przegrali 0:1, ale była to też okazja aby przyjrzeć się obiektowi po dłuższym czasie. Co prawda remontu boiska nie było, ale jest jakiś postęp: działa wreszcie nagłośnienie i klub nie będzie już musiał płacić kar. Ale cóż, okazuje się, że mikrofon został zakupiony przez Giżycki Klub Sportowy „Mamry”… I takim oto sposobem Stowarzyszenie stało się sponsorem jednostki miejskiej. 😉

Wiele razy także dochodziło do groźnych sytuacji z powodu wypadania piłki na ul. Moniuszki. Do tej pory wszystko jakoś kończyło się szczęśliwie. Tym razem piłka uszkodziła przednią szybę przejeżdżającego samochodu. W tym wypadku może wyższe ogrodzenie by niewiele pomogło, ale kto wie, co jeszcze może się przydarzyć, wszak był to pierwszy mecz w tym sezonie.
Na meczu rozdawana była także Gazeta Olsztyńska, w której można było wyczytać, że mamy najgorsze boisko w województwie. Niby żadne odkrycie, ale chluby nam to nie przynosi.

To wszystko sprawiło, że postanowiłem ustalić, na jakim etapie jest realizacja deklaracji Pani Burmistrz; czy w ogóle jest aktualna… W tym celu skorzystałem z tzw. Platformy Dialogu Społecznego, a raczej – z formularza kontaktowego zamieszczonego na stronie miejskiego serwisu internetowego. Oto treść zapytania:

Aktualnie trwa nabór wniosków o dotacje w ramach programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska.
Wnioski można składać do 30.08.2013. Gminy z województwa warmińsko-mazurskiego otrzymują dotacje na obiekty sportowe.
Czy pracujecie Państwo nad wnioskiem ws. stadionu? Przypomnę, że w wywiadzie dla Tygodnika Giżycko Nr 4 z 13 czerwca 2012 r. Pani Burmistrz zadeklarowała, iż chcemy być partnerem dla Vareny, która też podobno przymierza się do budowy stadionu.

Poczekajmy na odpowiedź…

A tymczasem przedstawiam Państwu stadion w innym litewskim mieście – w Olicie (Alytus). Może aż taki nie jest nam potrzebny, ale to co mamy obecnie, jest z pewnością poniżej wszelkich standardów… Skoro jednak udało się na Litwie, udało się w wielu mniejszych miastach w Polsce, dlaczego u nas nie może?

stadion_alytus_2

stadion_alytus_5

stadion_alytus_4

stadion_alytus_3

stadion_alytus_6

stadion_alytus_1

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Skorzystałem z Platformy Dialogu Społecznego

 1. żenada pisze:

  A dlaczego „aż taki” teraz to chyba taki stadion to standard. Odpowiedni stadion przy istniejącej bazie noclegowej to więcej turystów (w przeciwieństwie do kładek i gwiazdobloków)
  Przykładem może byś giżycki COS , gdzie po wybudowaniu hali sportowej w przeciągu kilkunastu miesięcy „odwiedzali” ten ośrodek reprezentanci nie tylko z Polski 🙂

 2. Pisząc „aż taki” miałem na myśli oczywiście pojemność trybun. Nam wystarczy kameralny obiekt lekkoatletyczno-piłkarski z zadaszoną trybuną. Miło by było mieć też takie oświetlenie, ale i bez niego dałoby się żyć… pod warunkiem, że cała reszta miałaby aktualny standard.

  • dwa w jednym? pisze:

   Kameralne to mamy lodowisko na którym ze względu na widownie organizacja „w miarę poważnych” turniejów jest niemożliwa.
   Amfiteatry na trzy – cztery imprezy w roku buduje się na kilka tysięcy osób – Mrągowo, Ostróda, ba nawet Kętrzyn (szkoda że Giżycko nie posiada takowego). Moim zdaniem giżycki stadion powinien być kameralny, ale minimum 2,500 miejsc – to umożliw organizowanie zawodów rangi mistrzostw czegoś tam – meczy sparingowych (baza noclegowa w Giżycku jest na odpowiednim poziomie i to jest jeden z + ów)

   A może w projekcie połączyć te dwa obiekty amfiteatr + stadion ? Odpowiednio zaprojektowana trybuna główna (z zadaszeniem) i rozkładana scena !?

 3. Tadeusz pisze:

  Trudno w to uwierzyć, ale dziś miałem przyjemność rozmowy z panem, który opiekuje się murawą we Władysławowie, gdy powiedziałem skąd jestem, powiedział, iż słyszał o naszym stadionie.
  http://images61.fotosik.pl/76/d1e137bbcae51b44.jpg