Regaty "Natangia – Puchar Pętli Mazurskiej" Załoga radnyIwaszkiewicz.pl prawie na podium!

natangia_0Było słońce, był wiatr, była świetna organizacja i znakomita zabawa. W morderczej rywalizacji na omegach moja załoga ze sternikiem Adamem Łożyńskim (POL-2) i Romanem Łożyńskim (nawigator i taktyk) wywalczyła znakomite IV miejsce ustępując tylko „starym wyjadaczom” – załogom Marcina Panasia, Marka Zarakowskiego i Benka Kozakiewicza. Jak na drugi nasz strat uważam, że lokatę tę należy uznać za bardzo dobrą. I co tu dużo pisać- głównie za sprawą naszego sternika – Adama Łożyńskiego (POL-2), który często na dużym ryzyku, ale bezpiecznie sterował naszą omegą… chociaż dwa razy nabraliśmy wody prawą burtą i gdyby nie szybki balast pewnie trzeba by było sprawdzić temperaturę wody całym sobą… Skończyło się na mokrych butach i wylewaniu wody wiadrem. Nie wszyscy mieli na tyle szczęścia i refleksu…

Impreza bardzo mi się podobała i naprawdę organizatorom (Natangia & Aktywne Giżycko) należy się spore uznanie. O wszystkim pomyślano – nawet o muzyce na żywo. Zresztą – tak jak mówiłem na rozpoczęciu – Giżycko i okolice są znane z żeglarstwa „od zawsze”. A ostatnio też z kreatywności – mamy przecież Mistrzów Świata w tej dziedzinie czyli grupę Afterface. W tych okolicznościach biorąc pod uwagę kreatywność i Artura Tomkiewicza i Aktywnego Giżycka impreza „była skazana” na sukces. Gratuluję zwycięzcom i organizatorom i oczywiście deklaruję start w następnych regatach… może znowu zimą?

natangia_zaloga
Moja załoga: Adam Łożyński (POL-2) i Roman Łożyński. Świetny skład! Dzięki panowie!

natangia_zaloga_2
…a tutaj reszta. Czyli ja… i Adam – architekt naszego sukcesu. 😉

natangia_12
Mocna ekipa sędziowska. Wielkie słowa uznania dla Mateusza Cabana – „mocno ogarnięty” jak dało się słyszeć. I ja to potwierdzam. Brawo Mateusz.

natangia_7
Ups…

natangia_dyplom

Dowód naszego sukcesu.

natangia_puchar

A to bardzo efektowny i bardzo ciężki puchar ufundowany przez Pana Wicepremiera Janusza Piechocińskiego, który zdobyła niesamowita ekipa Marcina Panasia (Żaglownia). Gratulacje!

Więcej zdjęć w | Galerii |.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, Sport i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Regaty "Natangia – Puchar Pętli Mazurskiej" Załoga radnyIwaszkiewicz.pl prawie na podium!

 1. holger_danske pisze:

  wszystko fajnie, ale chyba na pierwszym zdjęciu fok jest nieco przebrany na prawym szocie ;))

  Gratulacje, Wojtku! Dla załogi także! ;))

  • mieszkaniec pisze:

   Raczej wcale nie był wybrany bo widać luźny szot. Może zdjęcie zrobione jest w trakcie zwrotu z „nakładką” ?

 2. he, przed okiem fachowca nic się nie ukryje… 😉
  Ale tutaj akurat fok chyba był wyluzowany, bo zdaje się regulowaliśmy bloczki na burcie i płynęliśmy na samym grocie. Oczywiście regulacja odbywała się między wyścigami.
  A, dzięki za gratulacje! 🙂