Regaty na remis. Pogoda na plus!

natangia_1Wyjątkowa, jak na styczeń, pogoda to doskonała okazja, aby popływać. Dzisiaj Artur Tomkiewicz zorganizował niecodzienne regaty na DeZetach, na pokładzie których znalazły się załogi „Chrześcijan” i „Pogan”. Formuła regat składała się z dwóch wyścigów – pierwszy na żaglach (ok. 2 godzin pływania), drugi na wiosłach (sprint – ok. 10 minut). Pierwszy – z dużą przewagą – dzięki znakomitej dyscyplinie taktycznej wygrała moja załoga ze sternikiem Benkiem Kozakiewiczem, a drugi – ekipa Artura Tomkiewicza… Co uznano za remisowe rozstrzygnięcie.

Znakomita pogoda przyciągnęła nie tylko żeglarzy, ale także miłośników skuterów. Na pokład „Posejdona” P. Konstantynowicza zaokrętowała się także ekipa TVP. Atmosfera znakomita, pogoda bardzo sprzyjająca, impreza udana… to zresztą nie pierwsze zimowe regaty „nie na lodzie”. Poprzednie odbyły się w 2012 r. na omegach. Ciekawe jaka pogoda będzie za rok… Ale jak znam Artura „Kudłatego” Tomkiewicza, to na pewno coś wymyśli bez względu na aurę, bo warto czasem zrobić sobie nico luźniejszą odskocznię…

[flagallery gid=8]

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Regaty na remis. Pogoda na plus!

  1. No ok. 2godz to zwycięzcy, nasza „pogańska przegrana” na żaglach była tak sromotna, że gdyby nie pomoc wiosłami, to nie wiem czy na Wielkanoc byśmy wrócili:-):-). No ale wyścig na samych wiosłach to już był dowód perfekcyjnego opanowania przez Pogan przedmiotów ścisłych, zwłaszcza FIZYKI i jej elementów jak Siła, Przyspieszenie, Prędkość Liniowa itp….co …..Fizycznie zostało wykorzystane:-):-)
    P.S. Pozdrawiam wszystkich uczestników!