R. Błoszko i A. Jelec rezygnują! …czyli XVIII sesja moim okiem. Prolog.

Kolejna sesja przechodzi do historii. Kto wie, czy naprawdę nie zapisze się w jakiś szczególny sposób w annałach miasta. Było kilka znakomitych wieści, ale niestety też i mniej radosne. Jedną z nich jest rezygnacja z pracy w Komisji Rewizyjnej złożona przez dwóch radnych – R. Błoszko i A. Jelca. Moim zdaniem to duża strata dla potencjału komisji… Bardzo żałuję… Szanuję jednak decyzję, bowiem w tych okolicznościach była dla mnie w pełni zrozumiała. Poszedłbym chyba jeszcze dalej… W tej sytuacji, jaka nastąpiła, należałoby przemyśleć wniosek o rozwiązanie całej komisji, ponieważ najwyraźniej utraciła ona zaufanie, skoro Wysoka Rada nie zwykła przyjmować jej ustaleń… Kuriozalne, że dzieje się tak przecież głosami… również członków Komisji.

Tym razem rzecz poszła o głosowanie ws. skierowania „sprawy gwiazdobloków” do Najwyższej Izby Kontroli. Taki wniosek postawiła Komisja Rewizyjna po zbadaniu dokumentacji przebudowy mola. Nikt nie stawiał przecież nikomu żadnych zarzutów. Chodziło o to, by sprawę zbadał jakiś niezależny organ, ponieważ ciężko jest racjonalnie uzasadnić niektóre zjawiska.
Wówczas nikt z członków Komisji nie głosował przeciw. Najwyraźniej jednak niektórzy diametralnie zmienili zdanie i tym razem zagłosowali inaczej. Wniosek upadł.

Po tym głosowaniu R. Błoszko i A. Jelec złożyli rezygnację z prac w Komisji Rewizyjnej. R. Błoszko powiedział, że jest osobą niereformowalną i nie da się pociągać za sznurki. Podchodzi do tej sprawy ambicjonalnie i choć wiele lat pracował w Komisji, dzisiaj musi zrezygnować, ponieważ straszy się go sądami.
A. Jelec również stwierdził, że nie chce być dalej straszony przez burmistrzów i nie chce więcej uczestniczyć w głosowaniach nad ustaleniem faktów. Fakty po prostu są i nic tego nie zmieni, a w Komisji próbowano ustalać je właśnie głosowaniami.
Wyczułem pewne oczekiwanie wobec mojej osoby, a w zasadzie mojej decyzji. Ja jednak w Komisji zostaję. Dalej będę starał się rzetelnie wypełniać swój mandat, jednak nie wiem jak długo, zdaje się jako samotny biały żagiel, wytrzymam… Postaram się jak najdłużej, choć przeczuwam, że nie będzie łatwo.
Lojalność i konsekwencja to niewątpliwie bardzo dobre cechy, jednak – jak ze wszystkim, w nadmiarze mogą być szkodliwe. Mam nadzieję, że kiedyś ktoś to zrozumie…

Z pozostałych spraw warto odnotować przyznanie miastu pieniędzy na remont 2 obiektów w Twierdzy. W laboratorium prochowym powstanie muzeum broni, a w stajni pawilon wystawowy. Cały projekt będzie kosztował 4.401.886,84 zł, z czego dofinansowanie wyniesie 3.106.612,85 zł. Gratuluję, i mam nadzieję, że będzie to początek większej sprawy dla naszego największego zabytku. Zaapelowałem jednak do Pani Burmistrz, aby tym razem nadzór był właściwszy. Aby np. zamiast cegły nie pojawiły się imitacje albo beton lub płyta kartonowo – gipsowa… Będę śledził losy tej inwestycji.

Inne ciekawe wieści:

 • 8 lipca wystąpi w Giżycku Ray Wilson – znany brytyjski muzyk (m.in. Genesis.)
 • przejście przez tory na ul. Wyzwolenia zostaje
 • Rada Miejska wyraziła stanowisko ws. uwag do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obrębu wsi Sulimy, Kąp, Kożuchy Wielkie, Upałty, Kruklin w Gminie Giżycko. A mówiąc w skrócie: elektrownie wiatrowe nie bliżej niż 3 km od terenów miasta, oraz 8 km od Niegocina
 • Rada nie zgodziła się na wprowadzenie do porządku obrad stanowiska ws. telewizji TRWAM

  O pozostałych wydarzeniach, jak też rozwinięcie i mój komentarz już wkrótce. Zapraszam również do obejrzenia materiału na gizycko.tv.

 • Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria, Sesje Rady Miejskiej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

  8 odpowiedzi na „R. Błoszko i A. Jelec rezygnują! …czyli XVIII sesja moim okiem. Prolog.

  1. Evi pisze:

   Czyli dobrze pisałam z tym Genesis 🙂

  2. kate pisze:

   Zmieniając zdanie odnośnie niezależnej kontroli spartaczonego mola ,wzięli za to odpowiedzialność na siebie kryjąc p.Burmistrz w podjęciu błędnych decyzji i nie dopilnowania wykonawcy ,tym stali się na równi odpowiedzialni za tą FUSZERKĘ-„jak to się mówi-jeden za wszystkich,wszyscy za jednego”BRAWO za bezmyślność.Myślę że pomimo takiego stanowiska radnych Razem sprawa będzie wyjaśniona przez niezależną instancję.

  3. mieszkaniec pisze:

   Mam nadzieję, że telewizja TRWAM nie przeTRWA jego mać

  4. Gosia pisze:

   Najbardziej cieszy mnie „przejście”. Czekam na dalszą relację.

  5. Moris pisze:

   Wojtek jesteś WIELKI- Dąbrowskiego 6 DZIĘKUJE !!!

  6. kate pisze:

   Ciekawi mnie czy postawa klubu Razem będzie taka sama do innych inwestycji w naszym mieście?

  7. Klekine pisze:

   Starożytni powiadali, zę ludzie nie są aż tak durni, ludzie są tylko chytrzy. Pytanie: skoro firma [wymoderowano nazwę – W. Iwaszkiewicz] „zrobiła to po kosztach” to kto zarobił?