Przyłączam się do akcji!

Zbliża się termin, w którym prawdopodobnie większość z nas będzie składała zeznania podatkowe. Warto pamiętać, że nie ponosząc żadnych kosztów, możemy kogoś wspomóc 1% naszego podatku. Robię to od dawna i zachęcam do przekazywania, choćby to miała być najmniejsza kwota, miejscowym organizacjom lub osobom z Giżycka. Grosz do grosza… Dlatego pomysł Pani Przewodniczącej Rady i Radia Planeta, aby promować wsparcie giżycczan, wydał mi się na tyle trafny, że postanowiłem weń się włączyć. A tak sprawę widzą sami pomysłodawcy…

W naszym mieście jest kilka organizacji pożytku publicznego, którym można przekazać jeden procent podatku. Na nasz jeden procent liczą też pojedyncze osoby np. 3 -letni Kuba Tymoszuk chory na nadciśnienie płucne.
W akcję promowania idei zostawiania jednego procenta w Giżycku włączyła się przewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Czopińska. Żeby zachęcić mieszkańców do inicjatywy chce zorganizować spotkanie oraz wydrukować ulotki, na których wyszczególnione będą poszczególne organizacje i ich numery KRS. – Każda organizacja pożytku publicznego to wielki sukces mieszkańców, a pieniądze przekazane na te organizacje pozostają w Giżycku – przekonuje Małgorzata Czopińska. Żeby oddać jeden procent swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego wystarczy w deklaracji podatkowej wpisać nazwę i KRS organizacji. Jeśli tego nie zrobimy pieniądze trafią do budżetu państwa.

Poniżej przedstawiamy listę podmiotów, na które można przekazać 1% podatku:

  • Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Rozwoju Osób o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych „SZANSA” nr KRS 0000202570
  • Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Giżycku nr KRS 0000073246
  • Polski Związek Niewidomych Okręg Warmińsko-Mazurski Koło Giżycko nr KRS 0000091325
  • Stowarzyszenie na Rzecz Chorych z Chorobą Nowotworową „Promyk” w Giżycku nr KRS 0000030497
  • ZHP Chorągiew Warmińsko Mazurska Hufiec Giżycko nr KRS 0000271499
  • Giżyckie Stowarzyszenie Wędkarskie nr KRS 0000036454
  • Rotary Club Giżycko nr KRS 0000077097
  • Ogólnopolska Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej KRS 0000266644 udostępniła swój numer konta 3 -letniemu giżycczaninowi Kubie Tymoszukowi choremu na nadciśnienie płucne. Wskazując KRS fundacji w swoim zeznaniu należy dopisać „Jakub Tymoszuk”. Przekazując swój procent na to dziecko można pomóc w zdobyciu pieniędzy na przeszczep, który może uratować chłopcu życie.

źródło: gizycko.planeta.fm


Dość szczegółowe dane znajdziecie również na stronie serwisu miejskiego gizycko.pl.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.