Pomysł(y) na most obrotowy… kanał, i nie tylko…

1_mostOstatnio pisałem o pomysłach Klastra Turystycznego Grupy Wilkasy dotyczących urozmaicenia momentu obracania przęsła mostu obrotowego. Pomysły są naprawdę rewelacyjne i zasługują na pełną akceptację i wdrożenie w życie.
Okazuje się jednak, że członkowie Klastra nie są ani pierwszymi, ani jedynymi, którzy dostrzegli niewykorzystany potencjał…

Dotarłem do dokumentów datowanych na listopad 2012 roku, w których A. Tomkiewicz („Kudłaty” z Natangii) proponuje bardzo podobne rozwiązania. Pisma złożył w Urzędzie Miejskim i Starostwie. Odpowiedź otrzymał tylko z Zarządu Dróg Powiatowych – jednostki podległej Starostwu. Wydaje się, że temat nie zainteresował zupełnie Pani Burmistrz, bo autor nie otrzymał nawet odpowiedzi…

Często zastanawiam się dlaczego tak się dzieje… Przecież wydaje się oczywistym, że takie działanie skutecznie i systematycznie zabija jakąkolwiek inicjatywę i aktywność społeczną. Nie twierdzę, że każda propozycja musi być od razu i w pełni zrealizowana, ale żeby zupełnie zignorować nie dając nawet jakiejkolwiek odpowiedzi…? Do czego to prowadzi? Nie dziwmy się później, że o wiele mniejsze miejscowości potrafią się lepiej zmobilizować i pokonać nas w głosowaniu np. na plac zabaw, najlepszy widok czy w innych konkursach. Całe szczęście – nie wszystkich tak łatwo zniechęcić. Artur Tomkiewicz nie składa broni i zwraca się z prośbą do wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w Jego inicjatywę ustawienia wzdłuż kanału eleganckich tablic z fotografiami starych parowców, barek, jachtów itp. wraz z ich opisami, a także mostów z naszego kanału, o kontakt:
tel. 508 197 170, email: natangiabiuro@wp.pl, a ludzi dysponujących czasem szczególnie zaprasza do „Kurnej Chaty” w sobotę (9 listopada) o 16.00, aby porozmawiać o możliwościach realizacji i doszlifowania pomysłów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Pomysł(y) na most obrotowy… kanał, i nie tylko…

 1. Nie na temat, ale ..... pisze:

  http://elk.wm.pl/178281,Prezydent-walczy-o-smiglowiec.html#axzz2jzjy1B3M
  Ponoć Ełk ma dużo atutów na tak, ale ja uważam że Giżycko ma jeszcze więcej – wystarczy popatrzeć na mapę.
  Miasto leży w centrum Mazur i swoim zasięgiem może obsługiwać więcej mieszkańców województwa, a niżeli w Ełku.
  Liczba turystów w naszym regionie ( Giżycko, Kętrzyn, Węgorzewo, Mrągowo ….. ) jest o kilkaset tysięcy wyższa a niżeli w Ełku, Gołdapi i Olecku.
  Bliskość bazy w Suwałkach powinna dyskwalifikować Ełk na utworzenie ów pogotowia ……….. Ełk wyrolował Giżycko już w kilku tematach (film „Przystań” małpowanie Hip Hop festiwalu, próba przechwycenia festynu lotniczego (chyba nieudana) kanał „Ełcki” (przynajmniej tak nazwał ten projekt ich włodarz w mediach) i jak widać stolica stolic od wszystkiego rolować chce dalej 🙁
  Trzeba walczyć !!!!!