Pomysł na most obrotowy… i nie tylko

mundur_mostCo jakiś czas możemy się przekonać, że kreatywnych i pomysłowych ludzi u nas nie brakuje. Ostatnio przed sesją otrzymaliśmy materiały Klastra Turystycznego Grupy Wilkasy dotyczące propozycji promujących usługi turystyczne, a już na samej sesji autorzy przedstawili główne założenia swoich pomysłów. Jednym z nich jest wykorzystanie naszego mostu obrotowego jako chyba głównej osobliwości najczęściej fotografowanej i uwiecznianej na filmach podczas obracania przęsła. Można to wykorzystać? Oczywiście.
Jak słusznie zauważają autorzy – w naszym otoczeniu można doszukać się miejsc nie w pełni wykorzystanych w systemie promocji. Za taki uważają most obrotowy. I nie sposób się z tym nie zgodzić; wystarczy zaobserwować, które obiekty wzbudzają największe zainteresowanie turystów i które są najczęściej fotografowane. Most jest chyba jednym z bardziej popularnych. Dlatego autorzy proponują uatrakcyjnienie procesu obracania mostu poprzez historyczny ubiór osób uczestniczących w otwieraniu i zamykaniu mostu. Pracownik obsługi technicznej zgodnie z obowiązującymi przepisami musi posiadać kamizelkę odblaskową, ale inne osoby już nie.
Sama propozycja polega na ustawieniu historycznej budki w pobliżu mostu, gdzie siedziałaby młodzież przebrana w historyczne stroje. Podczas otwierania i zamykania odgrywana miałaby być muzyka np. „Dziko szumi jezioro” F. Dewischeita lub/i „Chwytaj w żagle wiatr”. Poza tym ustawiona by była „samoobsługowa” pamiątkowa pieczęć. Autorzy zaproponowali 2 wzory strojów – oba z haftowanymi herbami Giżycka. Zadeklarowali również nieodpłatne wykonanie i przekazanie umundurowania. Tylko przyklasnąć… A może coś podobnego, skoro tak ciężko idzie z modernizacją, urządzić na przejściu kolejowym przy ul. Wyzwolenia…?

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, Sesje Rady Miejskiej i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Pomysł na most obrotowy… i nie tylko

 1. jozek pisze:

  Litości! Tylko nie ten kicz -Chwytaj w żagle wiatr

 2. Dzisiaj, 17:13:53

  Link :: Do góry

  Dziś mija rok jak nie dostałem odpowiedzi z naszego Urzędu Miasta w sprawie mostu obrotowego i jego otwierania jako atrakcji (stroje, muzyka itp.- tak tak to ten sam temat, który teraz powrócił i z całego serca życzę powodzenia następcom)- szcegóły pisma zna Pan Wojciech
  W związku z powyższym zwracam się z prośbą do wszystkich nie bardzo mogąc liczyć na wsparcie urzędu i wydziału promocji.
  W przyszłym roku mija 160 rocznica jak pierwszy parowiec pływał po mazurach i któraś tam (też w miarę okrągła) jak Kniprode zaczął kombinować z połaczeniem jezior, w związku z powyższym bardzo chciałbym aby wzdłuż kanału stanęły eleganckie tablice z fotkami starych parowców, barek, jachtów itp z ich opisami i oczywiście fotki i opisy mostów i naszego kanału, ponadto super byłoby wydać z okazji 160 rocznicy fajny album. Wiem że trzeba kasy ale w zamian za reklamę na tablicach i w albumie znajdziemy sponsorów. proszę wszystkich którzy mają wiedzę fotki i CHĘCI o podchwycenie pomysłu a jak widzę ludzi z wiedzą w tej kwestii w Giżycku nie brak! Baaardzo proszę chętnych o kontakt: 508 197170- Artur Tomkiewicz (Kudłaty), natangiabiuro@wp.pl a ludzi dysponujących czasem szczególnie zapraszam do „Kurnej Chaty” w sobotę 09.11 o 16.00 i tam ustalimy gry plan 🙂

  POZDRAWIAM!

 3. Daniel Łazarski pisze:

  http://www.kolajfx.pl/konkurs/

  Nasz Urząd Miasta nie potrafi zadbać o konkretną kampanię promocyjną i zachęcanie ludzi – nawet mieszkańców – do głosowania. Żeby mniejsze od nasz Olecko wygrywało? Gołdap ma prawie 6000 głosów, a bardziej znane Giżycko niecałe 400. Przecież to totalne nieporozumienie, że UM nie potrafi zaangażować swoich pracowników chociażby do głosowania. W Giżycku mieszka około 30 tysięcy mieszkańców, a liczba głosów wskazuje na to, że zagłosowała pewnie setka osób, cztery razy w ciągu tygodnia – takim przykładem jestem ja.
  GŁOSUJMY! 🙂