Podobno są pieniądze. Ludzie chyba już w to nie wierzą…

obwodowa_protest_2W czwartek (30 października) o godz. 15:30 Inicjatywa Społeczna zaprasza wszystkich na zgromadzenie publiczne, które odbędzie się w sąsiedztwie „słynnego” skrzyżowania Obwodowa / Świderska / Nowowiejska. Inicjatywa nie zamierza zrezygnować z protestu pomimo zapewnienia J. Piotrowskiej sprzed kilku dni, że zostały przyznane pieniądze na przebudowę tej feralnej krzyżówki. Skąd ta nieufność?

Ludzie już chyba uodpornili się na wszelkie jesienne cuda. Rzecz bowiem w tym, że w tej sprawie problemem nie były pieniądze, a DOKUMENTACJA, bez której pieniądze mało znaczą. Co z funduszy, jak nie ma pozwolenia na budowę; i do wyborów z pewnością nie będzie? Nie słyszałem, aby wydana została decyzja środowiskowa – a ta jest NIEZBĘDNA do uzyskania pozwolenia na budowę. Przypomnieć należy też, że są komplikacje w uzyskaniu owej decyzji środowiskowej z powodu bliskiego sąsiedztwa ujęć wody. Jak znam życie – w tej chwili powinny trwać prace związane ze skompletowaniem dokumentacji wodociągowej, które po opracowaniu powinny być przedstawione w RZGW. Następnie trzeba spowodować wzruszenie Rozporządzenia Dyrektora RZGW, uzyskać decyzję środowiskową, dogadać się z koleją ws. wiaduktu i przejazdu (chyba) na ul. Przejściowej (a może i uzyskać inne dokumenty dot. infrastruktury kolejowej), zakończyć projektowanie, uzyskać pozwolenie na budowę i dopiero mówić o pieniądzach. Tak mniej więcej.

Temat doskonale znają członkowie Inicjatywy i zapewnienia o przyznanych pieniądzach wzbudzają ironiczne uśmiechy na twarzach. Przypominają, że z ust ważnych osób z GDDKiA padały zapewnienia, że pieniądze nie będą stanowiły problemu – pod warunkiem, że miasto przedstawi gotowy projekt. Uczciwiej byłoby zatem powiedzieć, kiedy będzie zakończony etap projektowania, a pieniądze… cóż, teraz są, jutro może ich nie być… 😉

PS. Dzisiaj na tymże skrzyżowaniu wydarzył się kolejny wypadek. Tym razem z udziałem pieszego (na przejściu!). W przyszłym roku minie 10 lat projektowania. Czy musi ktoś zginąć?

PS. PS. Jednym z powodów, które spowodowały, że moja córka nie poszła do szkoły na Wilanowie było właśnie to skrzyżowanie. Nie wyobrażałem sobie, że będzie musiała codziennie przechodzić przez to przejście. I chyba obawy były słuszne…

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Podobno są pieniądze. Ludzie chyba już w to nie wierzą…

  1. G - S - M pisze:

    Czy projektowane rondo nie „wchodzi” na tereny prywatne ?

  2. ZZZ pisze:

    30 października – tak mi się wydaje

  3. adam pisze:

    Jeśli zostanie Pan burmistrzem planuje Pan podjąć jakieś kroki aby poprawić bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu?(oczywiście do czasu budowy ronda-a może to potrwać….)