Początki Strefy Płatnego Parkowania

tablica_a_balon_tarasiewiczTen pomysł dojrzewał chyba od dawna, bo rzeczywiście w sezonie problem był dość odczuwalny. I chyba nie było innego wyjścia… Zarządzeniem Nr 290/2013 Burmistrza Giżycka z dnia 17 maja 2013 r. wyznaczono bodajże pierwszą strefę płatnego parkowania w naszym mieście. Na razie objęto nią niewielki teren w okolicach placu Andrzeja „Balona” Tarasiewicza wraz z częścią działki geod. nr 309/1, na której zlokalizowany jest w północnej części parking przyległy do alejki parkowej.

Opłaty będą obowiązywały od 30 czerwca 2013 r. do 31 sierpnia 2013 r. Za parkowanie pojazdów codziennie w godzinach od 9.00 do 18.00 w wyznaczonych miejscach parkingowych pobierać się będzie opłaty:

 • za czas postoju do pół godziny – 1,00 zł
 • za pierwszą godzinę postoju – 2,00 zł
 • za drugą godzinę postoju – 2,40 zł
 • za trzecią godzinę postoju – 2,80 zł
 • za czwartą i każdą następną godzinę – 2,00 zł

Opłatę za parkowanie uiszczać się będzie w parkomacie. Z opłat będą zwolnione taksówki (do 10 minut) i pojazdy dostarczające zaopatrzenie (do 15 minut).

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na „Początki Strefy Płatnego Parkowania

 1. misu pisze:

  no to poszliście po bandzie, Jakie opłaty albo z tego zrezygnujecie albo nie ma Was w następnych wyborach i już. Nie może być tak że obecna rada miasta jest poza, ona odpowiada. Każdy z rady odpowiada za bzdury i niech oni ocenią w jakim stopniu każdy jest odpowiedzialny

 2. misu pisze:

  może za poważnie odpowiedziałem. Praktycznie każdemu z rady Miasta dziękujemy. Dla mnie mieszkańca Moniuszek nic kochani nie zrobiliście, kładka dalej jest granicą niemożliwości dla matek z wózkami. Powiedźcie każdej z nich że przejście kładką na przedłużeniu 3 maja jest pestką. Dalej zróbcie spotkanie np na W .Polskiego i podsłuchajcie co mają do powiedzenia mieszkańcy. Kto się odważy ? Może radny Urbaniak z 10ki nic nie robiący a mieszkający na newralgicznym osiedlu

 3. misu pisze:

  ok to proszę numer uchwały rady miasta bo będę zaskarżał

 4. moher! pisze:

  Zastanawiam się???? —kiedy będzie Zarządzenie Burmistrza o płatnym parkingu na ul.św.Brunona??
  —– Może i racja z tym płatnym parkingiem!?!?!—-bo to będzie możliwość zrzucenia odpowiedzialności na „Balona” za odpływ turystów z tego i tak już bez turystów ‚grajdołka’.

 5. chachacha pisze:

  Przestawią je trochę dalej na pobliskie osiedle, utrudniając życie stałym mieszkańcom. A może tak trochę zainwestować i zrobić parking sezonowy. Wyłożony ekokratą na odpowiedniej podbudowie w części parku w od przepompowni w kierunku sceny. Wiosną i po intensywnych opadach w tej części parku mamy mini jeziorko. W czasie większych imprez też by się zapewne sprawdził bo i tak wszystko jest tam wówczas zastawione tylko czasami wygląda jak po orce jak już wszyscy wyjadą.

 6. driver pisze:

  Panie Wojtku: czy w planach jest również postawienie parkomatów w centrum (Plac Grunwaldzki, Warszawska)? Jeśli tak to czy ma to nastąpić jeszcze w tym roku?

  • Warszawska i plac Grunwaldzki są objęte tzw. trwałością projektu UE. Wątpliwe, aby w ciągu 3 najbliższych lat to się stało. Ale później – kto wie…

 7. olgana pisze:

  Mikołajki mają praktycznie w całym centrum płatne parkingi i nie płaczą z powodu braku turystów. Niedaleko jest duży parking przy ul. Wodnej i jak ktoś będzie chciał uniknąć opłat to zaparkuje troszkę dalej. Nie widzę powodu do tak wielkiego oburzenia z powodu jednego płatnego parkingu.
  To prawda, że kładka na kanale jest tragiczna i niebezpieczna dla rodziców z wózkami. Zaś w sezonie dzięki temu, że most obrotowy jest zamykany dla ruchu pieszego, trzeba przeprawę na drugą stronę uzależniać od godzin otwarcia mostu. Niestety nasze władze wolą budować molocha typu kładka nad torami – teraz co gorsza rozbudowywana – lub też obstawiać molo ( które powinno wzbudzać przyjemne odczucia podczas spaceru po nim ) gwiazdoblokami, które budzą skojarzenia z obroną przeciwdesantową. Może nasze władze boją się desantu turystów na naszych plażach ;-). No cóż, obie te budowle wzbudzają ogromne kontrowersje i pochłonęły ogromne pieniądze a nie do końca wiadomo komu lub czemu mają służyć.
  Płatne parkingi to norma w naszych czasach i nie ma się czemu dziwić, że i nasze władze wpadły na pomysł jak łatać dziurę w budżecie ( wywołaną inwestycjami nie przynoszącymi zysków ani też nie skierowanymi w stronę poprawy życia mieszkańców ). Jednakże prędzej czy później musimy się zmierzyć z rzeczywistością i czy nam się to podoba czy nie, pójść w takim samym kierunku jak sąsiednie miasta ( Mikołajki, Kętrzyn ) i ustanowić płatne strefy parkowania.

 8. józek pisze:

  ustawa o drogach publicznych;
  Art. 13b.3. Rada gminy (rada miasta) na wniosek wójta (burmistrza, prezydenta miasta), zaopiniowany przez organy zarządzające drogami i ruchem na drogach, może ustalić strefę płatnego parkowania.

  A więc prawo jasno mówi że strefa płatnego parkowania może być ustalona tylko przez radę gminy a nie przez zarządzenie burmistrza.
  Kolejne bezprawne działania burmistrza!
  Kiedy prokurator postawi zarzut przekroczenia uprawnień i działania na szkodę obywateli?