Po sportowym weekendzie

Ten weekend był dla mnie wyjątkowo aktywny. Od sobotniego poranka do niedzielnego popołudnia moje życie kręciło się w zasadzie wokół sportu. Najpierw broniłem barw Giżycka w turnieju hokejowym grając w trzech meczach – w sobotę przeciwko ADH Białystok (Junior) wygranym przez nas 10:5 i Legionowi Warszawa, w którym ulegliśmy faworyzowanemu rywalowi 2:8. I pomimo tego, że w sobotni wieczór popracowaliśmy nieco nad tym, aby nasz niedzielny rywal, w którego składzie wystąpiło dwóch Rosjan, Amerykanin i Fin, był trochę bardziej zmęczony, dostaliśmy kolejną lekcję hokeja ulegając warszawianom tym razem 4:15…
Nie o wynik jednak tu chodziło. Myślę, że tego typu imprezy mają szansę uruchomić „kulę śniegową”, dzięki której zarówno do naszej ekipy, jak i na trybunach, będą się przyłączać nowi (mam nadzieję coraz młodsi). Pierwsze kontakty zostały zawiązane i sporo można było się od – bądź co bądź – Mistrzów Polski Ligi Open z 2011 roku – nauczyć. Nie tylko w sferze ściśle sportowej.
Choć był to turniej towarzyski, sporo trzeba było załatwić i wiele rzeczy dopilnować. Wszystko było w zasadzie na głowie prezesa TK Masters – J. Gawareckiego, któremu należą się duże słowa uznania za tak szybkie dogranie wszelkich spraw.
Dziękujemy również ekipie ADH Białystok oraz Legionowi Warszawa za udział… i również pomoc w organizacji. Warto przy tym dodać, że zawodnik Legiona – Sylwek Swalski na co dzień trenuje z nami na giżyckim lodowisku. Nie dał się jednak namówić, aby zagrać w naszych barwach. Oczywiście rozumiem to i nie należy się temu dziwić…
W turnieju giżycka ekipa była natomiast wzmocniona zawodnikami z Olecka i Olsztyna, i jako ciekawostkę można podać, że barwy Giżycka reprezentował Bartek Saczuk – reprezentant Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w kolarstwie torowym. Trzeba przyznać, że Bartek rzeczywiście „gaz” na łyżwach ma nieprzeciętny, co nie uszło uwadze gości z Warszawy.
Wielkie podziękowania należą się również pracownikom lodowiska za pomoc w obsłudze elektroniki, przygotowanie tafli oraz zabezpieczenie rzeczy, które z konieczności musiały leżeć w hallu.
Dziękuję również Tadeuszowi Sinkiewiczowi, który na naszą prośbę nagrał całe mecze i udostępnił zapis w internecie. To było dla nas naprawdę ważne… Dzięki!

Po niedzielnym meczu niemal od razu udałem się do Ekomariny, gdzie kończył się właśnie XIV Turniej Szachowy Juniorów o Puchar „Trzech Leszczy”, bowiem wraz z radnym C. Piórkowskim postanowiliśmy ufundować po jednej nagrodzie dla najlepszych juniorek. Pierwsza nagroda tym razem przypadła Oktawii Wilk reprezentującej SKF Korsarz Gdynia, a II Kamili Jaśkiewicz z Javeny Hańcza Suwałki. Nagrodę specjalną otrzymała giżycczanka – Urszula Cichocka (Debiut GCK Giżycko), natomiast nagrodę Pana Henryka Gudojcia – największa nadzieja szachów województwa – Igor Janik reprezentujący KSz Zakrzewo-Start Elbląg.

Myślę, że imprezy bardzo wartościowe i należałoby je kontynuować. Jeżeli chodzi o turniej hokejowy, myślę, że warto by było postarać się o jakieś wsparcie finansowe, aby zapewnić oprawę, sędziów i pokryć choć część wydatków za wynajęcie lodowiska. Mogłaby to być jedyna taka impreza w regionie… Mamy rok, aby do tego się przygotować, a na ostatniej sesji Pani Burmistrz potwierdziła, że samorząd powinien wspierać stowarzyszenia sportowe. Jestem zatem bardzo dobrej myśli…
Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć i zapisów video.


Galeria:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Po sportowym weekendzie

  1. kate pisze:

    BRAWO Panie Wojtku,tak trzymać,oby takich imprez było jak najwięcej,to jest też promocja Giżycka.

  2. Tadeusz pisze:

    Jak dla mnie najlepsza część meczu, to 3 tercja jak graliście z ADH Białystok. To było dobre widowisko 🙂 Kto by się spodziewał, że wygracie z małolatami, choć oni spisali was na straty. Więcej takich spotkań!