Po prostu "Obłęd"

molly_malonesZ wielką ciekawością przesłuchałem wydany niedawno album giżyckiej formacji Molly Malone’s zatytułowany „Obłęd”.
Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne – zaprojektowana przez mieszkańca naszego miasta okładka z giżyckimi akcentami, wewnątrz książeczka z tekstami i duże – dodajmy, że bardzo udane, zdjęcie kapeli.
Zajrzyjmy jednak do wnętrza krążka, zawierającego 11 utworów…

Już pierwsze takty otwierającego album „kawałka” opartego na tradycyjnym celtyckim motywie wprowadzają słuchacza w klimaty irlandzkiego folku z przewagą jednak rockowych brzmień. Zresztą wpływy punk rocka słychać bardzo wyraźnie (nie powinno to dziwić po prześledzeniu biografii członków Molly Malone’s), co dodaje materiałowi bardzo specyficznego, ale jednocześnie „energetycznego” i oryginalnego klimatu. Podobać się może zarówno dynamiczna sekcja rytmiczna, jak i delikatne akcenty skrzypiec, gitary akustycznej czy akordeonu. Niektóre partie na mandolinie i fletach irlandzkich z giżycczanami nagrał Marcin Rumiński z zespołu Shannon. To chyba wystarczająca rekomendacja… Trzeba również zauważyć, że bardzo dobrze w tej wybuchowej mieszance brzmi wokal.

Generalnie nie jest to płyta na jeden raz. Zdecydowanie zyskuje po kilkukrotnym przesłuchaniu. Moim zdaniem na szczególne zauważenie zasługują kawałki nr 4 i nr 7. Polecam jednak cały album. Każdy giżycczanin powinien mieć go w kolekcji. Najbliższy koncert w Giżycku 4 maja w Kurnej Chacie (ul. 3 Maja), gdzie można także nabyć najnowsze CD kapeli.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.