Po komisji…

kino_fala_fontannaSądziłem, że dzisiejsze posiedzenie połączonych komisji pójdzie szybko i bez większych wątpliwości, bo tematy sesyjne wydawały się mało kontrowersyjne. Tymczasem nagle okazało się, że otrzymaliśmy dość zaskakujące materiały ws. śmieci oraz w trybie pilnym powraca sprawa kina. A w zasadzie budynku kina. Okazuje się, że możemy dostać dofinansowanie na modernizację rzędu 1,2 mln (przy całkowitym koszcie ok. 9,2 mln), co nawet przy wersji z odliczeniem VATu i ewentualnym zwiększeniu dofinansowania (choć to jest niepewne) powoduje konieczność zaciągnięcia kredytu co najmniej 4 mln zł.

I znów odczuwam duży dyskomfort. Obecny stan na pewno nie jest czymś pożądanym, natomiast głosowanie niejako w ciemno i pod presją czasu też nie jest czymś dobrym. Znowu musimy zaufać, że nie skończy się to jak jakieś gwiazdobloki czy dajmy na to – widownia na lodowisku. Nie wiem jeszcze jak postąpię, ale żałuję, że na poprzedniej sesji zdjęto projekty uchwał ws. konsultacji społecznych (w tym mojego autorstwa). A mówiłem wówczas, że może być to już niebawem potrzebne, bo jakoś przeczuwałem w powietrzu „sprawę kina”.

W sprawie tzw. „rewolucji śmieciowej” sądziłem, że nic nie jest mnie w stanie zaskoczyć… A jednak… Jak zobaczyłem, jakie nowości szykuje nam MZMGO, to po prostu ręce i nogi mi opadły.

MZMGO_worki

Chyba nie na tym miała polegać ta wielka zmiana w gospodarce odpadami… Śmieci miały nie lądować w lasach i przydrożnych rowach. Ech… Przeczuwam, że będzie jeszcze o czym podyskutować. Nie wiem tylko ile jeszcze zniosą mieszkańcy…

Niemałe zdumienie wzbudziła we mnie próba „majstrowania” przy projekcie dotyczącym wyrażenia zgody na zasięgnięcie zewnętrznej opinii prawnej ws. skarg na burmistrza i dyrektora MZOSiP złożonych przez byłęgo dyrektora SP Nr 7. Rzeczywiście na ostatnim posiedzeniu Komisji Rewizyjnej była dość długa i burzliwa dyskusja na ten temat, jednak wniosek był raczej jednoznaczny – „zwrócić się do Rady o zgodę na zasięgnięcie opinii zewnętrznej”. Dodam – jednogłośnie przyjęty. Tymczasem na dzisiejszym posiedzeniu odniosłem wrażenie, że jakby na siłę próbowano dopisać frazę „w razie potrzeby”. Przecież ewidentnie potrzeba jest… a wniosek Komisji dość jednoznaczny. Co będzie dalej – zobaczymy. Sesja w czwartek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, Sesje Rady Miejskiej i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Po komisji…

 1. jajcek2006 pisze:

  Proszę nie zapominać o odsetkach od kredytów.
  Np. Udział własny w budowę kina 6 mln. zł
  Kredyt z pewnością nie mniejszy niż 4 mln. (wariant optymistyczny)
  Spłata kredytu 10 lat.
  To obciążenie budżetu (czyli mieszkańców) wyniesie :
  – 2 mln istniejąca (prawdopodobnie) kwota z budżetu
  – 5,8 mln kredyt z odsetkami!
  Razem 7,8 mln.
  I komu ta inwestycja będzie to służyła? Mamy raczej wystarczającą ilość nowych inwestycji , które są raczej puste. Gdzie remonty dróg , chodników, kładki nad kanałem , dokończenie ścieżek rowerowych itp.
  Dopiero po realizacji w/w zadań można rozważać konsumpcję budżetu na takie extrasy.

 2. nestety pisze:

  Pani burmistrz niech odpuści to kino, poco nam kolejny gniot – bubel inwestycyjny ?!
  Gwiazdobloki na molo, widownia przy lodowisku, zapadające się „Orliki” , kładka z posadzką „nie daj się Boże” …… Należy przeczekać do wyborów !!! Może nowy burmistrz (mam nadzieję w spodniach) postawi na rozwój miasta i przemyślane rozwiązania,
  Obecnie niestety, w tym propagandowym rozwoju, miasto się ZWIJA.

 3. kate pisze:

  Może niech mieszkańcy zadecydują czy wolą remonty dróg,czy kino???

 4. leoncjo pisze:

  Niech żyje nam Wojciech Iwaszkiewicz przyszły burmistrz naszego miasta.

 5. nestety pisze:

  Pomimo powstałych bzdurnych kładek, fontann, gwiazdobloków ………. okres rządów Pani Burmistrz jest najgorszym okresem /dla Giżycka/ w powojennej Polsce. Kino to kolejna tak zwana przepustka Pani Joli na następną kadencję ! Niestety przy takim Burmistrzu, miasto dalej, dalej, i jeszcze raz dalej będzie się wyludniało (czyli w odczuciu co niektórych rozwijało się) /największe wyludnienie w województwie !!!!!!!
  Najwyższa pora aby miastem zaczął rządzić ktoś inne – prawda Panie Wojtku 🙂

 6. kate pisze:

  Jak chcę napić się mleka to nie kupuję krowy,tylko mleko w kartoniku,a do kina pojadę do Kętrzyna,to tylko 30km.